Call of Duty: Modern Warfare 3 Duyurusu Nisan’da Gelebilir

PlayStation 3’e daha fazla “sevgi” de gündemde… Belki de Steam desteği!

Call of Duty: Modern Warfare 3’ün bir süredir Infinity Ward, Sledgehammer Games ve Raven Software’in (çoklu oyuncu) ortaklaşa yürüttüğü bir proje olduğunu biliyoruz. Ne var ki Activision’dan hala resmi bir açıklama gelmiş değil ve İngiliz Resmi PlayStation Dergisi’nin bu aykı sayısındaki bir habere göre merakla beklenen duyuru Nisan ayında gelebilir. Hem de ufak bir oynanış videosuyla birlikte.

Kulislerde dolaşan bir başka söylentiyse, oyunun PlayStation 3 odaklı geliştirileceği yönünde. Özellikle de Modern Warfare 2 ve Black Ops’taki Xbox 360 ağırlığını ve PS3 sahiplerinin çektiği sıkıntıları düşününce, Activision’ın PlayStation 3’e daha fazla üvey evlat muamelesi yapmayacağı düşünülebilir. Tabii söylentiler bununla kalmıyor. Valve’ın Portal 2 ile Steam platformunu PlayStation 3’e taşıyacak olması ve Activision’ın PC ile PS3 kullanıcılarını Steam platformunda bir araya getirmeyi planladığı da söylentiler arasında. Hem de sıradan rekabete dayalı (competitive) çoklu oyuncu modlarından daha farklı bir cross-platform deneyimiyle.

Activision’ın Sony ile yeni el konsolu NGP için çok yakın çalıştığını düşünürsek bütün bunlar bir anlam kazanır mı? Sony’nin NGP’yi PlayStation 3 ile tam uyumlu geliştiriyor olması Steam’i de NGP’ye getirir mi? Portal 2 ve belki de Modern Warfare 3 ile hatta bu iki oyunu izleyecek onlarcasıyla PC-PS3-NGP arasında eşssiz bir cross platform deneyimi yaratılabilir mi? Olasılıklar sınırısz ve bütün bu soruların yanıtı, firmaların oyunseverlere ne kadar geniş bir hizmet sunmak istediklerinde gizli.

7 Yorum

  1. hopdedik

    Oyun dinamiklerinin ap ayrı olması nedeniyle cross platform diye birşey olamaz malesef. Daha önce de bu açıklanmıştı. Zaten iki saniye düşünseniz mouse a karşı padlerin bir şansı olmayacağını sizde anlayabilirsiniz

  2. Uğur Yurtsever

    Aslına bakarsanız söylentiler, haberde de belirttiğim gibi, rekabete dayalı çoklu oyuncu modlarından ziyade Portal 2 gibi farklı bir cross platform deneyimi çevresinde dönüyor. Kendi adıma çoklu oyuncu odaklı FPS’lerin artık salt rakibin kafasını patlatıp tabloda 1. olmaya kasma mekaniklerinden sıyrılarak farklı şeyler denemeleri gerektiğini düşünüyorum. Bundan sıkılmış yüzbinlerce oyuncu bulunabilir rahatlıkla. Bu bağlamda Portal 2 çok güzel bir örnek olacak gibi. Ancak işin MW3 ile ilgili olan kısmı ise elbette söylentilerden ibaret. 🙂

Bir cevap yazın