Call of Duty: Modern Warfare 2 Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Modern Warfare 2 çıktığı günden beri popüler. Hakkında konuşulmadığı veya haberinin olmadığı bir gün yok. Gerek oyun hakkında gerek yapımcı ve yayıncı arasındaki problemler yüzünden Modern Warfare 2 ismi aklımıza kazındı.

Tek oyun sektörüne değil basına da yansıyan bir haberi sizlere aktarmak istedik. Geçtiğimiz günlerde Modern Warfare 2 için çıkartılan ve ilk Xbox 360 konsolu sahiplerinin deneyebildiği Stimulus harita paketinin satış rakamları açıklandı.

Modern Warfare 2 görücüye çıkalı yaklaşık 7 ay olmuş, oyunun ulaştığı satış adedi ise 14 milyon. İlk olarak Xbox 360’a çıkartılan Stimulus DLC’si ise çıktığı günden bu güne yaklaşık 3 milyon adet satmış. Bu rakamın 1 milyonu ise ilk gün gerçekleşmiş. Uğur’un yaptığı haber ile sizlere Stimulus harita paketinin PC ve Playstation 3 platformu için de geliştirildiğini aktarmıştık. Kısacası yeni rekorlar yolda…

Activision’ın DLC’den eline geçen para yaklaşık 40 milyon dolar. Son olarak Stimulus paketinin değeri 15 dolar, yani paket Torchlight gibi tam sürüm bir oyunla aynı maddi değere sahip. Üçü yeniden tasarlanan ve ikisi yeni olmak üzere toplam beş haritadan oluşan paketin nice yapımları ezmesi* düşündürücü.

2 Yorum

    • Tuğbay Şahin

      Kımse kusura bakmasın ama bu durum boyle surdugu surece ben oyunlarımı ebay uzerınden almaya devam edıcegım.Hersey yarı fıyatına gelıyor nerdeyse , ne buyuk terbıyesızlık. Demekkı oluyormus..

Bir cevap yazın