Call of Duty Modern Warfare 2 Japon Versiyonunda Komik Hata

Kotaku.com sitesinin haberine göre: Call of Duty Modern Warfare 2’nin Japon versiyonunda önemli çeviri hataları var.

Oyunun bir bölümünde, “No Russian” (Rusça konuşmayın manasında) söz “Kill the Russians” (Rusları öldürün) şeklinde çevrilmiş ve ortaya komik bir durum çıkmış. Ufak bir hata gibi gözükse de Activision gibi sektörün en büyük oyuncusuna bu hata yakışmamış.

Ayrıca Japon oyunseverler, oyunda ingilizce diyalog seçeneğinin olmamasından ve Japonca diyalogları anlamamaktan sikayet etmisler. İlginç olan ise kotaku Japan, oyunun Japonca versiyonunda diyaloglar daha anlaşılabilir diye bildirmiş. Onca patlama efekti arasında bende diyalogların büyük kısmını kaçırmıştım, Japon arkadaşlarıma hak veriyorum.

Alttaki photoshopla yapılan resim Japon oyun sitelerinde pek popüler bu ara. Call of Duty Modern Warfare 2’nin Japonya’da ki resmi dağıtıcısı Square Enix Ruslar tarafından basılıyor gibi gösterilmiş.

SquareEnix MW2

2 Yorum

  1. Nephyz

    evet bu oyunu çevirenlerin hatası,oyunu yapanlar oyunların çevrimleriyle ilgilenmiyorlardır.Sonuçta adam kaç dil bilecek ki ? Ama tabi bunu denetlemesi gerekenler düşüncektir.Ama belkide siyasi bi tarafı da olabilri sonuçta japonlar rusları pek sevmez…

Bir cevap yazın