Call of Duty Modern Warfare 2 İçin Yeni DLC Haziran’dan Sonra

Modern Warfare 2 harita paketi Stimulus Package, 15 dolarlık fiyatıyla oyunseverlerden büyük tepki toplamasına karşın Xbox 360 platformu için yayınlandığı ilk gün 1 milyon; ilk haftanın sonundaysa 2.5 milyonluk satış rakamına ulaşarak oldukça sağlam bir satış grafiği yakalamıştı hatırlarsanız.

Geçtiğimiz günlerde paketin PC ve PlayStation 3 için de yayınlanmasının ardından gözler, Infinity Ward ve Activision’ın “mutlu günlerinde” söz verdikleri ikinci indirilebilir içeriğe (DLC) çevrildi haliyle. Neyse ki Activision, bu konuda bir süre daha suskun kalma yolunu seçmedi ve Modern Warfare 2 için yayınlanacak ikinci ve muhtemelen son DLC ile ilgili ilk ipuçlarını oyun dünyasıyla paylaştı (ve gerçekten çok mutlu olduk!?).

Activision’dan Thomas Tippl’in açıklamalarına göre bu ikinci Modern Warfare içeriği Haziran’dan sonra yayınlanacak; ancak kesin çıkış tarihi henüz netlik kazanmış değil. İçeriğin henüz netlik kazanmamış bir diğer tarafıysa fiyatı. Ne var ki bu konuda Activision’dan bir politika değişikliği beklemiyoruz. 15 dolarlık uçuk fiyatına rağmen Stimulus Package’ın çizdiği satış grafiğine bakarsak, “üç dolara bir harita” kuralı bu yeni içerik için de geçerli olacak gibi görünüyor. Hatta Thomas amcanın sözleri de bu fikrimizi destekler nitelikte.

“15 dolarlık fiyat oyunculara hala harika bir değer sunuyor. Bunun işe yaradığını düşünüyoruz.”

N’apalım herkes Valve kadar zengin değil galiba…

Bir cevap yazın