Call of Duty Modern Warfare 2 Çoklu Oyuncudan Yeni Detaylar

Call of Duty Modern Warfare 2’nin çıkmasına sayılı günler kala, oyundan yeni haberler geliyor. Büyük bir tartışma konusu olan; özel sunucu ve mod desteğinin kaldırılması haberlerinin ardından herkesin cevabını merakla beklediği soru, acaba COD MW2’nin çoklu oyuncu modu PC’de nasıl olacak.

Infinity Ward, bugüne kadar oyunun çoklu oyuncu modu hakkında pek bilgi paylaşmaya yanaşmıyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde, Infinity Ward çalışanları ile chat ortamında yapılan soru cevap yazışmalarında bazı detaylar ortaya çıktı. Yazışmadan sizin için bazı bilgiler derledik.

COD MW2 PC çoklu oyuncu modu 9vs9 limitli olarak gelecek. Infinity Ward geliştiricileri, çoklu oyuncu haritalarının tamamen 9vs9 gözetilerek tasarlandığını belirtmişler. 32vs32 maçları unutun demek bu.

Sunucudan oyuncu atma dönemi kalkıyor. Sadece VAC banlı oyuncular sunucuya alınmayacak.

Oyuncuların host olarak sunucu açacağı kesinleşti. Eğer host oyundan çıkarsa, oyun 5 saniye içinde yeni bir host bulacak.

Detaylar şimdilik bu kadar. Özel sunucu desteğinin çekilmesine tepki göstermek için açılan imza kampanyası 188.000 geçmesine rağmen, Infinity Ward pek kaygılı görünmüyor. Daha çok bekleyin ve görün havasındalar. Bizde o havadayız bekleyip göreceğiz.

Diğer bir ilginç haber ise: İsveçli bir oyun severin COD MW2 almak için sakladığı 60 doları Battlefield oyunları geliştiricisi DİCE’e göndermesi. İsveçli oyun sever, DİCE bir de mektup gönderip: “Parayı istediğiniz gibi kullanın fakat eğer özel sunucu geliştirmek için harcarsanız sevinirim demiş.

İnternete sızan oyun içi videolar, çoktan torrente düşmüş COD MW2 Xbox 360 versiyonu, özel sunucu desteğinin kaldırılmasına tepki göstermek için atılan imzalar…

Bakalım Infinity Ward ve COD cephesinde daha ne ilginç haberler göreceğiz.

Bir cevap yazın