Call of Duty: Elite PC Platformuna Hemen Gelmeyecek

Activision’dan PC oyuncularına bir kötü haber daha…

Call of Duty oyunlarının çoklu oyuncu modlarını tek bir çatı altında birleştirecek Call of Duty: Elite hizmeti Haziran ayında duyurulmuş, beta test süreci de Temmuz ayında başlamıştı. Ancak hatırlayacağınız gibi PC oyuncuları bu beta testlerin dışında bırakılmıştı.

Görünüşe bakılırsa PC oyuncuları, iki yıldır gizli gizli geliştirilen Call of Duty: Elite hizmetiyle 8 Kasım’da da tanışamayacak. Zira Call of Duty: Elite platformunun geliştiricisi Beachhead Studios’un patronu Chacko Sonny’e göre PC platformu böyle bir hizmet için şimdilik oldukça “güvensiz”. Yani Call of Duty: Elite, PC platformu için şimdilik ertelenmiş durumda.

Anladığımız kadarıyla bu güvensizliğin nedeni olarak PC platformunun hilelere ve hack olaylarına en açık platform olması gösteriliyor. Chacko Sonny ise stüdyo olarak bu durumun üstesinden gelmeye çalıştıklarını  ve hazır olur olmaz PC oyuncularının da bu hizmete kavuşacaklarının altını çiziyor.

Daha önce de açıklandığı üzere Call of Duty: Elite, ücretsiz bir platform olacak. Ancak kullanıcılar isterlerse aylık 5$ civarında bir ücret ödeyerek aylık yayınlanacak içeriklere hem daha önce hem de ücretsiz olarak sahip olabilecekler. Ayrıca bu üyeler için her gün ödüllü turnuvalar düzenlenecek ve kurdukları klanları seviye atlatmaları mümkün olacak. Öte yandan Elite TV hizmetinde Alien, Blade Runner ve Gladyatör gibi sinema klasiklerinin İngiliz yönetmeni Ridley Scott ve Top Gun’ın yönetmeni kardeşi Tony Scott ile  Arrasted Development dizisinden tanıdığımız Amerikalı oyuncu Jason Bateman tarafından hazırlanan özel içerikler yer alacak.

Call of Duty: Elite, PS3 ve Xbox 360 platformları için 8 Kasım’da Call of Duty: Modern Warfare 3’ün raflara çıkmasıyla birlikte hizmete başlayacak.

Call of Duty: Elite SS

1 Yorum

Bir cevap yazın