Call of Duty: Black Ops’un Co-op Modları Senaryodan Ayrı Olacak

Treyarch patronu Mark Lamia, merakla beklenen yeni Call of Duty oyunu Black Ops’un co-op modlarının üzerindeki sis perdesini hafifçe aralıyor.

Call of Duty: Black Ops resmi olarak duyurulduğunda Treyarch’tan gelen ilk bilgiler oyun dünyasının kafasını karıştırmış olacak ki, Black Ops’un tek kişilik senaryosunun co-op olarak da oynanabilir olacağı (World At War gibi) kulislerde bir söylenti olarak yayılmaya başlamıştı.

Neyse ki Treyarch patronu Mark Lamia, bu konudaki kafar karışıklığını ortadan kaldıracak net bilgileri MTV ile yaptığı röportajda oyun dünyasıyla paylaşmaya karar vermiş.

“Tek kişilik senaryo, içinde sizin rol aldığınız epik, sinematik, gerilim dolu bir deneyim olacak. Arkadaşlarınızla karşılıklı oynamak ve yeteneklerinizi sınamak istediğinizde bağımlılık yaratan çoklu oyuncu deneyimi de sizi bekliyor. Co-op modlarıysa, arkasına yaslanıp arkadaşlarıyla birlikte bir patlama yaşamak isteyenler için. Daha önce eşi görülmemiş co-op modları tasarlıyoruz; fakat bu düşündüğünüzden çok farklı olacak.”

Hal böyle olunca akıllara hemen Modern Warfare 2’deki Spec-Ops modları ve Mark Lamia’nın henüz iki gün önce yaptığı “Modern Warfare’den hiçbir şey almadık” sözleri geliyor. Ancak Mark Lamia Modern Warfare 2’nin Spec-Ops modlarından çok farklı bir co-op deneyimi yarattıklarından emini. Her şeyden önce Black Ops, iki yerine dört kişiyle kadar cp-op desteği sunacak. Hem kim bilir belki de World At War’daki Nazi zombiler, yerini Kızıl zombilere bırakır…

Bir cevap yazın