Call of Duty: Black Ops Ön Siparişleri Rekor Kırıyor

Yeni bir satış rekoru mu yolda?

Activision’ın dağıtımdan sorumlu CEO’su Mike Griffith, yeni Call of Duty oyunu Black Ops’un Call of Duty: Modern Warfare 2 kadar satacağını düşünmediklerini açıklamıştı hatırlarsanız. Ancak görünüşe bakılırsa Call of Duty: Black Ops’un ön siparişleri, önceki Call of Duty’lerin aldığı ön siparişleri çoktan geride bırakmış durumda.

Treyarch topluluk menajeri Josh Olin’in Twitter sayfasından yaptığı açıklama şu şekilde:

“COD: Black Ops ön siparişleri, diğer bütün COD oyunlarının ön siparişlerini geride bıraktı. Desteğiniz için teşekkürler.”

Black Ops da tıpkı Modern Warfare 2 gibi 20 milyondan fazla satarak eşi görülmemiş bir satış başarısına imza atar mı bilinmez; ancak ön siparişlerdeki bu patlamanın E3 2010’daki Black Ops şovunun ardından yaşandığı kesin.

Gelen bu verilerin ardından, Activision’ın da Black Ops için tüm zamanların en büyük açılışını gerçekleştirmeyi planladığı gelen haberler arasında.

Kasım 9’u merakla bekliyoruz.

15 Yorum

 1. Taner Özsoy

  Büyük heycanla herkes nefesleri tutmuş oyunu bekliyordur… Sadece 2 hafta kalmıştır ve BOOOM dedicated server olmayacağını MW2’de olan P2P sunucu sistemi olacağını açıklarlar…. Ön sipariş falan kalmaz ortada herkes iptal etmiştir.. Tarihin en fazla ön siparişi iptal edilen oyun olarak tarihdeki yerini alır…

  İlerleyen zamanlarda göreceğiz nasıl gerçekleşeceğini.

 2. Uğur Yurtsever

  Dedicated server olacağı ve hatta mod desteğinin de olacağı daha önceden açıklandı. Treyarch, IW’nin aksine topluluğuyla iç içe olan bir firma. Forumlarına da bakarsanız eğer, PC oyuncularının isteklerini nasıl dikkate aldıklarını ve ortak çözümler ürettiklerini görebilirsiniz.

  Sanırım siz hala Modern Warfare 2’deki dedicated server ve özel mod desteği eksikliğini Activision’ın aldığı bir karar sanıyorsunuz. :))

  Bizi daha sık takip etmeye başlayın bence. :p

 3. Ziyaretçi

  @

 4. Skyr3x

  Multi olarak bakarsak IW derim fakat oyundaki işleniş olarak IW kaç tane ağaç yaktı savaş içerisinde ? ya da kaç tane binaya tank bombası attığınızda bina çöktü iw oyunlarında ? Veya sorarım kaç tane IW oyununda İple asılmış bir asker gördünüz yukarıdan ? (ipe ateş ettiğinizde askerler düşmekte 😀 )

 5. Ziyaretçi

  @

 6. Skyr3x

  Dediğiniz konuda da öyleydi evet. hard da oynarken bile 2-3 el bombası geliyor yanınıza. Ayrıca kendi adamlarınız karşıya ateş etmekten aciz bir durum gösteriyor sanki silahı ellerine ilkkez almışlar herkesi siz öldürüyorsunuz onlar sadece izliyordu.. Bu oyunun öyle olacağını düşünmüyorum daha iyi bir yer yakalayacaklar bence oyunseverlerin kalbinde. 🙂

 7. dark ondus

  abi cok afedersin ama codların hepsinin multisi guzeldi insanlar multiden zevk alio sigleplayere bitir bitir aynı bolumler ama multide prestige var daha zevkli sil bastan oynuyorsun oyuna bir hırs katıyorlar bizde sıkıldık bu hıle yapanlardan ama napıcaksın adamlar serefsız 

 8. Skyr3x

  Aman yarabbi. IW taraftarları tarafından – lere maruz kalmışım. Bahsettiklerimin hepsi Treyarch oyununda vardı neden – yedim acaba. Haksızmıyım ? Lobby sistemi çok mu güzeldi ?

 9. Skyr3x

  Ben oyunu filan kötülemiyorum. Olay bu. Call of Duty serisi asla kötülenemez bi seri ve ben bu oyunları oynuyorsam farklı açılardanda bakarım. Senaryo olarak Treyarchtan hala bi yenilenme bekliyoruz çok monoton gidiyordu o konuda kesinlikle söyleyenler haklı. Fakat Modern Warfare güzeldi ama Modern Warfare 2 de monoton geçiyor 2-3 bölümü hariç.

Bir cevap yazın