Call of Duty: Black Ops Multiplayer Videosuyla Karşımızda

Merakla beklenen yeni Call of Duty’den ilk çoklu oyuncu videosu yayınlandı.

Treyarch’ın geliştirdiği Black Ops’un bizleri Soğuk Savaş döneminin gizli kalmış gerilim dozu yüksek operasyonlarına götüreceğini ve teknik olarak da bir önceki Treyarch oyunu World at War’un devamı olacağını biliyoruz artık. Hatta Rus Çavuş Reznov’un Black Ops’ta da önemli bir rol alacağını daha önce öğrenmiştik.

Elbette, Treyarch bize yalnızca çok boyutlu ve sürükleyici (ve doyurucu) bir tek kişilik senaryo vaat etmiyor. Black Ops’un bir diğer iddiasıysa, eşsiz co-op ve çoklu oyuncu seçenekleri. Treyarch ekibinin, Infinity Ward’un Modern Warfare 2’de yaptığı hataları tekrar etmek istemediğini ve forumlarında Call of Duty hayranlarını dikkatle dinlediğini biliyoruz. PC için özel sunucu ve mod desteğinin yanında herkesin çok sevdiği Zombie Mod da çok büyük bir olasılıkla Black Ops’ta bizleri bekliyor olacak.

Treyarch, oyun duyurulduğundan bu yana sürekli iddialı açıklamalar ve hoş vaatlerle gündeme gelmiş olsa da oyunun tek kişilik senaryosundan birkaç dakikalık videolar dışında bir şey görememiştik. Özellikle de çoklu oyuncunun neye benzediğini görmek istiyorduk bir an önce. Bugün yayınlanan video, sanırım bu merakımızı biraz olsun giderecek.

Oyunun tecrübe kazanma ve puanlama sisteminin World at War’dan ziyade Modern Warfare’e benziyor oluşu, “camera spike” adı verilen bir çeşit güvenlik kamerası, kill streak ödülü olarak gelen üzerine C4 yerleştirilmiş uzaktan kumandalı bir araba ve güdümlü füze hemen dikkatinizi çekecektir.

Ayrıca videonun sonunda oyuna entegre edilmiş bir video editörü görüyoruz. Bu, oyun içinden sahneler kaydedip kendi videolarımızı hazırlayabileceğimiz bir editörün de oyuna dahil olacağı anlamına geliyor sanırım.

Bu arada, 1 Eylül’de büyük bir çoklu oyuncu tanıtımının yapılacağını da öğrenmiş bulunuyoruz. Bu bir beta test aşamasının başlangıcı olabilir.

İyi seyirler.

8 Yorum

  1. anıl

    bnce oyun ddaha iyi olacak demekle daha detaylı olacak demek istediler heralde 🙂 treyarch ın yaptığı oyunlarda oldukça başarılı bnce takıntınız nedir neden beğenmiyorsunuz anlamadım sözüm beğenmeyenlere

  2. Skyr3x

    Neden MW2 ye dil uzatılan yorumlar  – ‘lenmiş anlamadım. Adam haklı MW2 den iyi olacağı kesin. Neydi MW2 ya tamamen skandal ! Bu Call of diğerlerinden çok daha güzel olacak :))

Bir cevap yazın