Call of Duty: Black Ops İçin İlk DLC Duyuruldu

İlk Saldırı için hazırlanın…

Elektronik eğlence sektörü satış rekorlarını alt üst eden Call of Duty: Black Ops, geçtiğimiz hafta yayınlanan büyük çaplı yamayla PC sahiplerine yaşattığı sıkıntı dolu günleri de geride bıraktı ve herkes birbirine aynı soruyu sormaya başladı. E peki indirilebilir içerik ne zaman gelecek?

Bu soruysa yanıtını geçtiğimiz haftasonu Microsoft’un Major Nelson Radio podcast’inde buldu: 2 Şubat 2011…

Black Ops 5

First Strike ismini taşıyacak bu ilk DLC, Activision’ın daha önce Microsoft’la yaptığı anlaşma gereğince ilk olarak Xbox 360 platformu için yayınlanacak. PC ve PS3 sahiplerininse bir ay kadar beklemesi gerekecek ne yazık ki.

Xbox 360 için 1200 Microsoft Puanı, yani zamanında büyük tartışmalara yol açan Modern Warfare 2 içeriklerinde olduğu gibi 15$’a satılacak “First Strike” ile Berlin Duvarı, Antarktika’da bir Alman Üssü, ABD’de bir hokey stadı ve Kowloon Şehri’nin çatılarına konuk olacağız (evet sadece 4 harita var). Bununla birlikte Zombie Mod için de henüz detayları kesinleşmemiş bir harita söz konusu.

Treyarch’ın online oyun direktörü Dan Bunting’in konuyla ilgili sözleriyse şu şekilde:

“Piyasaya sürdüğümüz oyun için aldığımız eleştirilerden harita geliştirme ve tasarımı anlamında çok şey öğrendik. DLC ile oyuncuların oynayıp beğendiği konularda daha da ileri gitmek istiyoruz. Silah, çatışma tipi ve dikey tasarım konularında daha fazla varyasyon yaratmaya odaklandık… Özellikle daha çok dikeylik, içine “sniper” fırsatları da ekleyerek.

 

Mevcut haritalarda kullandığımız önceden hazırlanmış sahneler ve interaktivite olanakları da popüler olan noktalardan biriydi. DLC ile gelecek her bir haritaya da bu tip şeyler eklemek istiyoruz.”

Kafalardaki asıl soruysa, Treyarch’ın bir önceki Call of Duty oyunu olan World at War’da olduğu gibi bu DLC’lerin PC platformu için ücretsiz olup olmayacağı… Bobby Kotick’in geçen süre zarfında oğluna yat alıp karısına da hastane zinciri kurduğunu düşünürsek (nası yani?), bu konuda pek şansımız yok diyebiliriz. 🙂

Bir cevap yazın