Call of Duty Black Ops İçin İkinci DLC Duyuruldu

“Gerginlik” kapıda…

Activision, bugün Call of Duty: Black Ops için geliştirilen ikinci harita paketi Escalation’ı (gerginlik) duyurdu. İlk harita paketi First Strike gibi Escalation da çoklu oyuncu modları için 4, Zombi Modu için 1 yeni harita içerecek.

Çoklu oyuncu haritalarından ilki olan Hotel, bizleri Küba’da lüks bir otel ile bir kumarhanenin eski Havana (ki gidenler bilirler) manzaralı çatılarına götürecek. Convoy haritasında pusuya düşürülmüş bir Amerikan konvoyu etrafında yakın menzilli çatışmalar yaşama imkanı bulurken; üçüncü harita olan Stockpile‘da ise gizlice kitle imha silahları (wmd) üretilen bir Rus köyüne konuk olacağız. Çoklu oyuncu modlarına eklenecek son harita ise Zoo. Bu ilginç harita bizlere terk edilmiş eski bir Rus hayvanat bahçesini yeniden doldurma (!) imkanı tanıyacak. 🙂

Zombi mod’a eklenecek yeni harita ise dört yeni oynanabilir karakter ve daha önce oynadıklarımızdan farklı bir Zombi deneyimi sunacakmış. Doğal olarak şimdilik fazla bir detay yok.

Call of Duty Black Ops Snow

İlk olarak Xbox 360 için 4 Mayıs’ta yayınlanacak Escalation harita paketinin fiyatı henüz açıklanmış değil. Ancak son 2 yıldır yayınlanan tüm Call of Duty harita paketleri gibi 15$ olacağını tahmin etmek için müneccim lokumu yemeye gerek yok.

Black Ops için yayınlanan ilk harita paketi olan First Strike, sadece Xbox 360 platformu için ilk 24 saatte 1.3 milyon satarak ulaşılması zor bir ticari başarı elde etmişti. Geçtiğimiz günlerdeyse Treyarch topluluk yöneticisi Josh Olin, OXM’e verdiği röportajda 15$’lık fiyatlandırma politikasını savunmuş ve insanların yavaş yavaş DLC’lerin içindeki değeri görmeye başladıklarını iddia etmişti.

Bir cevap yazın