Call of Duty Black Ops 1 Milyar Dolarlık Satış Rakamına Ulaştı

Call of Duty Black Ops 1 milyar dolar barajına Call of Duty Modern Warfare 2’den daha kısa sürede ulaştı.

Sevelim ya da sevmeyelim Call of Duty serisi oyun piyasasının ana motoru olmaya devam ediyor. Daha önce Modern Warfare 2’nin ilk beş gün 550 milyon dolar, daha sonra ise 1 milyar doları aşan toplam satış rakamlarını inanılmaz bulmuştuk.

Call of Duty Black Ops ise, sadece Modern Warfare 2’nin ilk beş günlük satış rakamını 650 milyon dolara taşımakla kalmadı, 1 milyar dolar barajına Modern Warfare 2’den daha kısa sürede ulaşmayı başararak, analistlerin tüm öngörülerini yerle bir etti.

Konuyla ilgili Bobby Kotick özetle Call of Duty oyunlarının yapımında çalışan herkesin sıra dışı performans ve kalitesinin önemine vurgu yaparken; aynı kalite anlayışı ve tutku ile yine rekorlar kıracak Call of Duty oyunları geliştirmeye devam edeceklerini söylüyor.

3 Yorum

  1. GameGain

    İnfinity Ward’ın yarattığı ”Call of Duty” markasının kaymağını bir güzel yiyorlar bir de marifetmiş gibi Modern Warfare 2’den daha hızlı sattı bilmem ne saçma sapan kendilerini savunuyorlar.Söylüyorum eğer en başından beri İnfinity Ward olmasaydı işin içinde,Modern Warfare serisi asla ortaya çıkmasaydı Ne Black Ops’tan ne de başka bir modern savaş konulu Call of’tan 1 milyar dolar kârı rüyalarında bile göremezdi Activision.Bu onların marifeti değil yaratılan markanın marifeti..Black Ops tamamen Modern Warfare 2’den torpilli bir oyundu.Bu kadar hızlı satılmasının nedeni de budur.

  2. Ziyaretçi

    Black Ops’un satış rekoru kırması Modern Warfere 2’den daha kaliteli bir oyun olduğu anlamına gelmiyor.Infinity Ward’ın sağlam temelini kullanarak bu rekora ulaştı.Yeni çıkacak serisinde Treyarch bakalım bu rekorun yanına bile yaklaşabilecek mi.O zaman kendi referansını kullanarak birşeyler yapmış olur.Black Ops’un bu başarısı Infinity Ward’a aittir.

Bir cevap yazın