Call of Duty 7 Modern Warfare 2 Kadar Büyük Olmayacak

Call of Duty 7’yi heyecanla bekleyenlerden misiniz? Size yeni haberlerimiz var. Activision’un dağıtımdan sorumlu CEO’su Mike Griffith, Call of Duty 7 için bazı açıklamalar yapmış:

Call of Duty serisi 7 yıldır aralıksız büyüyor. Call of Duty satışlarının giderek artmasını umuyoruz. Modern Warfare 2 oyun kalitesi, itina ile hazırladığımız reklam ve pazarlama stratejisi ile benzersiz bir satış başarısı yakaladı. Fakat bu satış başarısında o dönem karşımıza rakip olan bir oyunun olmaması da etkili oldu. Call of Duty 7 için rakiplerimiz olacak ve Modern Warfare 2 kadar satış başarısı beklemiyoruz.

“Zaten Treyarch’ın Infinity Ward kadar kaliteli Call of Duty oyunu geliştiremediği de bir gerçek.” Mike Griffith, bu gerçeği de söyleseymiş tam olacakmış 🙂

Activision’dan bu itirafı duymak açıkçası beni şaşırttı. Gerçekten de Modern Warfare 2 ile aynı anda oyun çıkarmak istemeyen bir çok dağıtımcı, hit olabilecek oyunlarının çıkış tarihlerini ileri aldılar. O dönem Modern Warfare 2 ile yarışabilecek bir tek büyük oyun kalmıştı, Assassin’s Creed 2. Fakat AC 2 farklı oyundu, çoklu-oyuncu modu yoktu ve bir FPS değildi.

Neyse sözün özü; Call of Duty 7 bu sene rakipsiz değil, karşısında en azından Medal of Honor olacağını biliyoruz. 2010 kıyasıya bir rekabete sahne almış olabilir.

Tüm bu analizler ışığında Activision, geçen sene rakiplerinin yaptığı korkaklığı bu sene kendisi yaparak Call of Duty 7’yi yaz aylarına çekiyor ve şimdiden itiraf ediyor: “Call of Duty 7, Modern Warfare 2 kadar başarılı olamayabilir.”

3 Yorum

  1. Unknown Gamer

    Bunu duymak gerçekten hoşuma gitti.Activision’ın artık Modern Warfare serisinin istenildiğini öğrenmiş olması büyük gelişme.O salak şirket yüzünden 2 senede bir çıkan Modern Warfare’a bence artk yatırım yapmalılar.Call Of Duty’nin yolu artık belli,baya yol kat etti,treyach denen salak bir şirketle bu oyunu geriletmesinler ve yeni fikirler için İnfinity Ward’a destek olup önünü açsınlar.Modern Warfare gerçekten müthiş bir yapım.Call Of Duty’e resmen yepyeni bir tarz getirdi ve Activision’a altın çağını yaşattı.Bu yıl bilindiği üzere Medal Of Honor çıkıyor ve ani bir çıkışla Modern savaşı konu alacak.Eğer Activision salaklık edip modern savaş karşısına vietnam savaşı çıkarırsa gerçekten Call Of Duty’e yazık olur.Bence Medal’ın karşısına bir Modern Warfare 3 çıkarmak daha mantıklıca gelir.Modern Warfare sayesinde oyun seçmeye başladım gerçekten hakkını veren bir seri,kısa ama doyurucu.Bir oyunun uzun olmasının ztn bir mantığı yok.Hele savaş oyunu gibi rutin bir oyunu uzattıkça uzatmanın hiç alemi yok.

            Çok uzun yorum oldu farkındayım ama şunu da eklemek istiyorum.Activision gerçekten açsın artık gözünü,Call Of Duty’i bundan sonra Modern Warfare anca ayakta tutar.Bıraksın artık 2.dünya savaşını vietnamı geçsin artık bunlardan.Bütün rakipleri modern savaşa geçiş yaptı.Call Of Duty’e kıymasın ve 7 yerine bence Modern Warfare 3 le gelsn karşımıza.Saygılar.

Bir cevap yazın