Call of Duty 7 Bu Sene Mi Çıkıyor?

Evet, en sonunda beklediğim oldu ve Call of Duty ikinci Guitar Hero olma yolunda ilerliyor. Activision-Blizzard yeni Call of Duty’yi bu senenin tatil döneminde çıkartmayı planladıklarını müjdelemişler (!). Aynı zamanda sürekli devam oyunları çıkartmak istediklerini de eklemişler.

Aynı zamanda Activision CEO’su Bobby Kotick, yaptığı bir röportajda “eğer düzenli para ödeme sistemi ile çalışan diğer oyunlarda (sanırım burada WoW’u kastediyor) ne kadar başarılı olduğumuzu görürseniz, Call  of Duty serisini hangi yöne götürmek istediğimizi anlarsınız” demiş. Yani, bundan sonra her sene bir Call of Duty çıkacak ve daha da kötüsü bu oyunların çokluoyunculu kısmı aylık para ile oynanacak (herhalde bütün CoD oyunları için standart bir fiyat ödenecek). Gerçekten Call of Duty serisini oldukça parlak bir gelecek bekliyor.

Guitar Hero’ya ne olduğunu bilirsiniz. İlk üç oyun oldukça tuttu diye abarttıkça abarttılar, serinin ana oyunlarının yanında bir sürü farklı grup için yan oyunlar çıkarttılar ve en sonunda insanlar ilgilerini kaybettiler Guitar Hero’ya karşı. Özellike beşinci oyunda artık seriye hiçbir yenilik getirmedikleri gibi şarkı listesi yüzünden seri kalite anlamında bir adım geriye bile gitti. Call of Duty’yi ne kadar parlak bir gelecek beklediğini bu örnekten anlayabilirsiniz bence.

Bir cevap yazın