Cadılar Bayramı ve Oyunlar

Tarihöncesi Avrupa kavimlerinden olan Keltler’in Samhain festivali günümüze kadar gelmiş, Avrupa ve özellikle Amerikalılar’ın gözde bayramlarından olmuştur. Samhain kulağınıza yabancı gelebilir, bu festivalin modern adı Cadılar Bayramıdır. Samhain festivalinin uygulanışı günümüzde aynıdır ancak biçiminden ve amacından sapmıştır. Zaten bu bizi çok ilgilendirmiyor. Cadılar Bayramı kültürümüze oldukça uzak bir festival. Bizler bu festivali ya disco/bar ya da haberimizin konusu olan oyunlar içerisindeki “Halloween Content” eklentileriyle görüyoruz.

İşte bir kaç örnek:

Team Fortress 2

Cadılar Bayramı ve Oyunlar 5

TF2 ile öyle güzel ve eğlenceli günler geçirdik ki; anlatışmaz yaşanır. Oyuna gelen Halloween içeriği ile yeni bir map, yeni achievement, patlayan balkabakları ve rastgele haritada beliren hayaletler eklenmiş durumda. Özellikle hayaletler çok komik. Çatışma esnasında dibinizde hayalet resimdeki gibi beliriveriyor ve siz çatışmayı bırakıp korma animasyonuna giriyorsunuz. Oysa karşınızda cani bir rakip var…

Napoleon: Total War

Cadılar Bayramı ve Oyunlar 3

- İmparatorun haline bakın, ağlanası.

Cadılar Bayramı içeriğine bir başka oyundan örnek Napoleon: Total War’dan geliyor. Yukarıdaki resimde görünen şahsiyet bir dönemin büyük İmparatoru Napoleon’dur. Napolyon’u böyle görünce içimizden “Yazık la” diyesimiz geliyor. Fazla söze gerek yok…

Age of Conan – Hyborian Adventures

Savaş sistemi ve grafikleri ile bizleri kendine ölümüne bağlayan kült oyun Age of Conan’a ise Cadılar Bayramına özel bir görev eklenmiş durumda. Oyun esnasından sohbet penceresine /claim yazıyorsunuz. Çantanıza bir parşomen geliyor. Bu parşomene çift tıklıyorsunuz ve görevi edinmiş oluyorsunuz.

Görevi tamamladığımızda farklı özel eşyalar kazanıyoruz. Özellikle yanınızda gezen görüntüsü ile korku salan bir yaratık “Pet” hiç fena olmaz.

Cadılar Bayramı ve Oyunlar 4
Bu tür içerikleri bir çok oyunda görmek mümkün. Bir sonraki bayram haberi Knight Online’da tertiplenecek Kurban Bayramı etkinliği olacak. Şimdilik siz Samhain festivalinin günümüzün teknolojik sanat eserleri olan bilgisayar ve konsol oyunlarına yansıyan yüzünün tandını çıkartmaya bakın. İyi eğlenceler.

Bir cevap yazın