Büyük Karşılaşma: 18 Pentium 4 Anakart Fiyat / Performans Karşılaştırmasında

Büyük Karşılaşma: 18 Pentium 4 Anakart Fiyat / Performans Karşılaştırmasında

Bir kez daha piyasadaki en iyi anakartı belirlemeye çalışıyoruz. Ancak bu sefer, kartların hem kurumsal kullanıcıların hem de deneyimli kullanıcıların ihtiyaçlarına nasıl karşılık verdiğine de bakacağız.

Deneyimli kullanıcılar bir şeyler okumadan önce ne istediklerini zaten bilirler. İstek sıralamalarında yüksek bir yere sahip olan belirli bir yongasetine ve belirli özelliklere sahip bir anakart ararlar. Bu grup, en yeni CPU, RAM ya da grafik kartı için saplantılı bir biçimde medyayı ve diğer kaynakları tarayan kullanıcılardan oluşur.

Ancak, ortalama kullanıcı reklam sloganlarına ya da başkasının ağzından çıkanlara güvenir. Ortalama bir tüketici, 2 GHz’lik bir CPU, en azından 256 MB RAM, 80 GB ya da daha fazla kapasiteli bir sabit disk, 64 MB’lık bir ekran kartı arayabilir. Ortalama tüketicinin alım alışkanlıkları genellikle yüksek miktarda alım yapanların hareketlerini de yansıtır. Elektronik mağazaları ve diğer perakende kanalları sık sık çok sayıdaki müşterilerinin talebini yerine getirmek için, yüksek sayıda anakart ya da hazır PC sipariş eder. Bütçeler hassastır. Dört ya da beş basamaklı adetlerdeki alımlarda, birkaç dolar ya da Euro bile bir anlaşmayı bozabilir ya da gerçekleştirebilir.

Bu yüzden ortalama kullanıcı ve kurumsal kullanıcılar benzer sorular ile karşılaşırlar: Performans standartlarından ya da olması gereken özelliklerden kesmeden maliyeti nasıl düşük tutarım?

Ortalama kullanıcının ya da kurumsal kullanıcının bu ikilemi, bizi üreticilerden, kurumsal kullanıcıların ve fiyata önem veren kullanıcıların taleplerine yönelik olarakl ürettikleri anakartlar istemeye itti. Biz de test ettiğimiz 18 anakart için testlerimizi buna göre yönlendirdik.

1 Yorum

Bir cevap yazın