Bursa Teknolojix Fuarında Pentium 4 Dünya Hızaşırtma Rekoru Kırıldı

Son zamanlarda hızaşırtma alanında ülkemiz adına büyük başarılara imza atan “Hardwarena OC Team” takımı, Bursa’da düzenlenen Teknolojix fuarında bir ilke daha imza attı. Takımın liderleri Ahmet Taruz ve Koray Kuşçu tarafından gerçekleştirilen deneyde 3.2 GHz hızında çalışan Pentium 4 641 işlemcisinin hızı sıvı azot soğutma yardımıyla tam 7435 MHz’e çıkarıldı. Etkinliği düzenleyen Sönmez Holding Teknoloji şirketleri adına bilgi veren Hüseyin Günez, bu tarz organizasyonlara destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Hardware OC TeamGrubun liderlerinden Ahmet Taruz, Türkiye’deki hızaşırtma meraklılarına bir mesaj vermeyi de unutmadı:” Hepinizi Hwbot’a davet ediyoruz.Hwbot nedir isterseniz önce onu öğrenelim. Hwbot tüm ülkeler’den hızaşırtma takımlarının katılımı ile oluşturulan ve girilen testlere puan vermek usulu ile takımları, kişileri ve testleri sıralamaya alan bir web sitesi. Şuan itibarı ile bu sitede takım olarak 11. sıradayız.HWA OC Team Turkiye olarak ülkemizi başarılı bir şekilde hwbot’da temsil ediyoruz.HWA OC Team Türkiye (Hardware Arena) Türkiye’de overclock (hızaşırtma) olayını yaymaya, sevdirmeye ve doğru şekilde uygulama yaptırmaya çalışıyoruz. Team’e ait 65 m2 bir atölyemiz var ve aynı anda 3 sistemle test imkanlarımız mevcut. Kaliteli ve etkili soğutma, kasa modding (uyarlama), high end (üst seviyeli) parcalar ile test imkanı dahil bir cok secenek mevcut. Kendi evde kullandıgınız işlemci vs. parçaları gelir burada etkin biçimde test edebilrsiniz.www.hwbot.org web adresinden siteye üye olup, takım olarak Hardware Arena Türkiye takımını secebilirsiniz.Gelin Türkiye’yi beraber temsil edelim. Sistemlerinizin düşük seviye veya eski olması önemli değil çünkü her parçanın ayrı ayrı sıralaması ve puanı var.”Forum tartışması için tıklayın.

1 Yorum

  1. murat

    kardeşim odul aldık diyorsunuz satdınız mala bakmıyorsunuz daha aldıgım laptap yamuk yuzeyi böyle bilgisayarmı satıyorsunuz acer marka şimdide ödülde bahsediyorsunuz servise gönderin diyorsunuz

Bir cevap yazın