Burnout Paradise

Burnout Paradise

Hızla yokuştan aşağı iniyorum, önümde bir nehir beliriveriyor, gözlerim haritayı arıyor ekranın sağ alt köşesine odaklanıyorum haritayı süzmeye çalışıyorum. Önümdeki köprüyü mü kullansam veya ilerideki otobandan mı ilerlesem, sağımdan solumdan arabalar sıkıştırıyor, ani bir kararla ters şeride geçip oradan yolun ortasındaki rampaya son sürat dalıyorum, daha yüksek hız için köklüyorum nitroyu sonuna kadar ekran bulanıklaşıyor, oktan fırlayan yay misali arabam ileri fırlıyor. Rampadan müthiş bir uçuş ve köprünün üstündeki tren yolundayım fırsattan istifade tekrar haritaya odaklanmaya çalışıyorum, köprüyü geçip dördüncü sağdan girmem lazım. Tren yolundan hızla aşağı uçuyorum ve hızla yoluma devam ediyorum.

Hava karanlık her yer ışıl ışıl, gökdelenlerden yol aydınlatmalarından yansıyan ışıklar arabamın üstünde süzülüyor ama bunları fark edecek durumda değilim. Geçtiğim sokakları sayıyorum üçüncü sokak ve dördüncü sokak evet buradan sağa mı sola mı dönecektim. Evet evet sağ, hızla frene basıyorum ve sert bir dönüşle sağa döndürüyorum arabayı. Biraz rahatlıyorum birinci durumdayım ve bitiş çizgisi hemen yolun sonunda. Klavyenin A tuşuna bütün kuvvetimle basıyorum, sanki daha kuvvetli basınca daha hızlı gidecekmiş gibi, sağıma bir araba yaklaşıyor beni geçmek üzere, hızlıca sağa kırıyorum diğer arabayı bariyerlere sıkıştırıyorum. Ağır çekimde diğer arabanın bariyerlere sürtünürken çıkardığı kıvılcımlar ve ardından attığı taklalar…

Düzlüğün sonuna yaklaşırken arkamdan bana yaklaşan bir arabayı daha fark ediyorum. Nitrom bitmiş gözüme ilerde bir yan yol çarpıyor bu kestirmeyi kaçırmamalı ve emeğimin karşılığını almalıyım. Hızla sola kırıp kestirmeye yola giriyorum, ilerde bir rampa var. Hızlıca rampadan uçuyorum artık bitiş çizgisini görebilmeliyim, ilerliyorum ama bitiş çizgisini göremiyorum. Haritaya bakıyorum tekrar ve acı gerçek… kestirme diye girdiğim yol meğerse beni yan caddeye saptırmış. Sinirden arabamı son sürat duvara çarptırıyorum. Ağır çekimde sanki bir çarpışma testi izler gibiyim. Arabamın ön tamponunun nasılda motorla birleşik hale gelebildiğini görüyorum, lastik yerinden uçuyor, camlar parçalanıyor hurdaya çıkan arabama son bir kez daha bakarken hala, nasıl o kestirmeye aldandığım aklımdan çıkmıyor.

Hasar sahneleri ağır çekimde tekrarlanıyor.

Hasar sahneleri ağır çekimde tekrarlanıyor.

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

3 Yorum

Bir cevap yazın