Bungie: “Yeni Bir Halo Oyunu Yapmayacağız”

Activision ve Bungie ortaklığının başlamasıyla kafalarda yeni soru işaretleri de belirdi doğal olarak. Özellikle de yeni bir Halo oyunu ve Activision çatısı altında Infinity Ward çalışanlarının başına gelenler konusunda…

Bungie’den Brian Jarrard, ilk olarak VG 247 sitesiyle yaptığı röportajda yeni bir Halo oyunuyla ilgili fikirlerini dile getirmiş:

“Reach sayesinde Halo ile olan bağlarımız devam ediyor, ancak Reach’in ardından gelecekte herhangi bir yeni Halo oyunu yapmayacağız.”

Brian Jarrard, bu açıklamanın hemen ardından da Eurogamer’ın Activision’ın Infinity Ward ile olan problemli süreciyle ilgili sorularını yanıtlamayı ihmal etmemiş:

“Activision ve IW arasında olanlar bizi korkutmuyor ve bu konuyu yorum yaparak speküle etmek de istemiyorum. Ben de konu hakkında sizin kadar bilgiye sahibim, internetten okuduğum kadarını biliyorum ve açıkçası olayları takip etmemek çok zor. Ancak içimizin oldukça rahat olduğunu söyleyebilirim.”

Brian Jarrard, Eurogamer’ın Infinity Ward ile işler kötü giderken gelen bu açıklamanın bir tesadüf mü olduğu sorusuna da oldukça dürüst bir yanıt vermiş:

“Evet, bu konuda yalan söylemeyeceğim, zamanlama gerçekten tartıştığımız bir konuydu; ancak daha önce de bahsettiğim gibi bu uzun soluklu bir anlaşma ve bu hafta imzalandı… Önümüzde Halo: Reach betası var ve Halo: Reach için kritik bir döneme girildiği bir süreçte; Halo topluluğunun, Microsoft’taki arkadaşlarımızın ve Reach üzerinde çalışan ekibimizin bu haberi alarak olumsuz etkilendiklerini düşünmek istemedik. Yani önümüzde bu anlaşmayı halletmek için kısa bir zaman vardı.

 

Kabul ediyorum şu ara zemin biraz kaygan ve zamanlama da gerçekten ilginç; ancak her şey göründüğü gibi açık. Herkesin bu haberi almasını istedik.”

Brian Jerrard’ın açıklamaları samimi ve inandırıcı görünüyor; ilerleyen saatlerde belki yeni oyunlarıyla ilgili de birkaç kelime sarf ederler. İlginç gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın