Bungie Geliştireceği Yeni Oyun Hakkında İlk İpuçlarını Verdi

Bungie, geliştireceği yeni oyunların dağıtımı için Activision’la yaptığı 10 yıllık ortaklık anlaşmasının ardından doğabilecek spekülasyonların önüne geçmek adına, topluluk yöneticisi Brian Jarrard’ın ağzından bir takım açıklamalar yapmıştı hatırlarsanız.

Bu açıklamalardan sonra da gözler Bungie’nin Halo: Reach’ten sonra geliştireceği yeni oyun için birkaç ipucu yakalamaya çevrildi haliyle. Neyse ki Brian Jarrard, bu noktada da ağzı sıkı davranmamış ve şu an başlangıç aşamasında olan yeni oyunları hakkında heyecan verici birkaç bilgiyi Eurogamer ile paylaşmış.

“Artık bizim için daha büyük fırsatlar var ve öncekinden daha geniş bir fan kitlesine hitap edebileceğiz. Onlar için yaratacağımız deneyime diledikleri platformda ulaşabilecekler.”

Brian Jarrard’ın “bu yeni oyun bir MMO olabilir mi” sorusuna verdiği yanıtsa, bir evetten çok daha heyecan verici:

“Çok detaya giremeyeceğim; ancak insanların içinde gerçekten vakit geçirmek isteyecekleri yepyeni bir evren yaratmak istiyoruz. Halo’ya benzer; ancak bu uzun soluklu bir ortaklık ve bu sefer vizyonumuz çok daha gösterişli. Bu yeni evrende geçecek farklı farklı oyunlar yapacak olmak, stüdyomuz için çok büyük önem taşıyan bir girişim. Ancak Activision’ın büyük ölçekli evrenler konusunda daha büyük bir tecrübesi var ve açıkçası bizi onlara çeken en büyük etken de bu oldu.”

Bungie topluluk yöneticisi Brian Jarrard’ın VG247‘ye verdiği röportaja da bakacak olursak; bu yeni oyunla ilgili ilk detayları Haziran ayında E3’te görme şansımız var. Tabi bu düşük bir ihtimal; zira Bungie için saatler şimdilik Halo: Reach’i tamamlama vaktini gösteriyor…

Bir cevap yazın