Bülten: OCZ’den Ultra-Hızlı SATA-II Katı Durum Disk (SSD) Ürünleri
OCZ’den max. 100MB/sn okuma ve 80MB/sn yazma hızına sahip, çok düşük erişim süreli(2.5ms) ve yüksek dayanıklı SATA-II Solid State Disk ailesi, şimdi 32 ve 64GB’lık modelleriyle Türkiye’de!HaberResimGeleceğin Disk Teknolojisi Bugünden Sizinle!Yenilikçi ürünlerin adresi OCZ’den yine teknoloji tutkunlarına hitap eden , 32GB ve 64GB’lık kapasitelerde, ultra hızlı, SATA-II uyumlu 2.5″ SSD sabit disk ürünleri Akortek Bilişim güvencesi ile Türkiye’de. SATA-II arabirimini destekleyen ve yüksek transfer süreleri sayesinde bu arabirimin getirdiği ek bantgenişliğinden yüksek oranda faydalanan yeni nesil OCZ SATA-II SSD diskler, yazma/okuma hızları anlamında ilk nesil SSD disklere oranla %50’den fazla bir gelişme göstermiştir.HaberResimVerilerinize Çok Daha Hızlı UlaşınStandart notebook disklere oranla çok daha düşük erişim süresi ve daha yüksek okuma/yazma hızlarına sahip olan OCZ SATA-II SSD diskler, Samsung’un 2. nesil 55nm SLC flash modülleri üzerinden geliştirilmiştir. Standart disklerdeki plakanın veriye ulaşması için gereken konumlanma süresi gibi gecikmeleri tümüyle ortadan kaldıran flash bellek teknolojisini kullanan OCZ SATA-II SSD diskler sayesinde 10-15ms’lik erişim süreleri yerine artık verilere 0.25ms gibi inanılmaz düşük gecikme süreleri ile ulaşabileceksiniz.HaberResimDizüstü problemlerinin en önemli ikinci nedeni olan sabit disk arızalarına son!

Standart sabit disklerin 4 katı bir ortalama çalışma süresi (MTBF: 2 milyon saat) sunan SSD diskler ayrıca mekanik hiçbir parça içermemesi sayesinde sarsıntılara karşı %100 korumalıdır. OCZ SATA-II SSD diskler, full alüminyum muhafazası sayesinde de normal notebook disklerin dayanabildiği 500-600G’ye oranla çok daha yüksek (1500G) darbe dayanıklılığına sahiptir. Darbe ve sarsıntıların yanısıra yüksek ısı ve nem değerlerine karşı da standart sabit disklere göre çok daha dayanıklı olan SSD ürünleri aynı zamanda mekanik parçaların yokluğu nedeniyle standart sabit disklere göre daha hafiftir ve daha az enerji tüketir. OCZ SATA-II SSD, bütün bu özellikleriyle notebook sistemler için daha uzun pil ömrünü daha yüksek performans ve dayanıklılık ile birlikte sunmaktadır.Yeni nesil OCZ SATA-II SSD diskler ile ilgili daha detaylı bilgilere:

www.sanalmarketim.com/urun_liste/?liste&ref=%2Ckeywords%3ASSD%2Csxmi%3A290&sxpg=1

adresinden ulaşabilirsiniz.Standart 5400RPM Notebook Diski – OCZ SATA-II SSD Karşılaştırması:5400RPM Ortalama Notebook HDD Erişim: 12.5ms Okuma: 45-50MB/sn Yazma:30-40MB/sn Darbe:500-600G Gürültü:20dBA

OCZ SATA-II SSD Erişim: 0.25ms Okuma: 100MB/sn Yazma: 80MB/sn Darbe: 1500G Gürültü:0 dBAHaberi tartış…

Bir cevap yazın