Bulldozer ve LIano Kod Adlı AMD İşlemcilerin Çıkış Tarihi Belli Oldu

AMD’nin yeni işlemci ailesi için Temmuz ayını beklememiz gerekiyor.

Xbitlabs’ın AMD’e yakın kaynaklardan aktardığına göre, Bulldozer ve LIano mimarili AMD işlemciler Temmuz ayında piyasaya sunulacak.

Haberden öğrendiğimize göre AMD, bu iki mimari için son hazırlıkları yapıyor ve herşey yolunda giderse 4 Temmuz’da LIano kod adlı A serisi APU (dahili grafik kartı bulunan) işlemciler piyasaya sürülecek, hemen ardından 20 Temmuz’da kod adı Bulldozer olan yüksek performanslı FX işlemciler.

Yeni mimariler ile birlikte AMD, Phenom, Athlon, Sempron adlarını terkedecek. Bulldozer mimarisindeki işlemciler FX ile başlayan kod adları ile isimlendirilecek. Örneğin, bu serinin sekiz çekirdeki işlemcileri AMD FX58000 serisi altında, altı çekirdekli işlemcileri FX56000 serisi altında ve son olarak dört çekirdeli işlemcileri FX54000 serisi altında isimlendirilecek.

İşlemcilerin fiyat ve saat hızları konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor; fakat Bulldozer mimarisinin Phenom mimarisine göre %50 daha hızlı olması bekleniyor.

7 Yorum

 1. gouranga

  Bir adamakıllı isimlendirme sistemi tutturamadılar gitti.
  sadece performansına göre 1-2-3 diye isimlendirseler de insanlar kolayca karar verse ölürler sanki.

   • Tahir Meylani

    Lazboy’un bir diğer klonlanmış hali. Ciddiye almaya gerek yok :).

 2. lazboy

  keklikler olmasa bu oyunlarin teknolojileri yuksemlez siz bole bu urunleri aldikca oyunlarda yükselicek bu islemcilerde yükselicek devam edin almaya sagiyorlar sizi

Bir cevap yazın