Bu Yıl BlizzCon Yok

Blizzard, bu yıl BlizzCon düzenlenmeyeceğini duyurdu. Ancak görünüşe bakılırsa başka planları var!

Blizzard, bugün e-posta kutularımıza düşen bir basın bülteni ile geleneksel Blizzard oyunları şöleni BlizzCon’un 2012 yılı içerisinde düzenlenmeyeceğini duyurdu. Firma bunun yerine 2012 Battle.net Dünya Şampiyonası’na odaklanmış durumda. Yıl sonuna doğru Asya’da düzenlenmesi planlanan şampiyonada StarCraft II ve World of Warcraft Arena turnuvaları yapılacak.

Blizzard, yayınladığı duyuruda BlizzCon’un bu yıl neden düzenlenmediğini de şu sözlerle açıklıyor:

Bu yıl e-spor etkinliklerini gerçek bir küresel platforma taşımaktan dolayı heyecanlıyız. Ayrıca yine bu yıl içinde Diablo III, WoW: Mists of Pandaria ve StarCraft II: Heart of the Swarm’u oyunseverlerle buluşturmaya odaklanmış durumdayız. Bu balık istifi takvim yüzünden bir sonraki BlizzCon’u 2013’te düzenlemeye karar verdik.

2012 Battle.net Dünya Şampiyonası ve BlizzCon 2013 için kesin yer ve tarihler henüz netleşmiş değil. Ancak Blizzard, merak edilen soruların önümüzdeki ay yanıtlarını bulmaya başlayacağını belirtiyor.

Bu arada merak edenler için ilk olarak 2005 yılında düzenlenen BlizzCon, daha önce 2006 yılında da sekteye uğramıştı. Yani bu bir ilk değil.

Blizzard’dan gelecek yeni detayları bekliyoruz.

Ha unutmadan Diablo III’ün son beta değişiklikleri de fena olmamış, yeri gelmişken belirteyim.

Bir cevap yazın