Bu Klavye Bakteri ve Virüslerin Korkulu Rüyası!

Vücudumuzun en fazla kirlenen ve en sık temizlenmesi gereken organı nedir? Elbette ellerimiz! Bir bilgisayarın en fazla kirlenen parçası nedir? Elbette klavye! Eğer uzun süre boyunca klavyenizi temizlemezseniz çok çirkin bir görüntü oluşturmasının yanısıra, milyarlarca, belki trilyonlarca bakteri ve virüse ev sahipliği yapmaya başlar. Sonuçta hastalanma riski artar ve bilgisayarınız paylaşıyorsanız bu hastalık daha fazla kişiye bulaşabilir. H1N1 virüsünün (domuz gribi) kol gezdiği şu günlerde temizlik konusuna özellikle dikkat etmekte fayda var.

Vioguard - 1

Klavyenizi düzenli olarak bezle temizlemeniz yeter mi? Kirlerden dolayı oluşan kötü görüntüyü giderir fakat bakteri ve virüslerin çoğu hala klavyenizde kalır. Bu duruma daha profesyonel bir çözüm gerektiği açık ve bu çözüm Vioguard adlı bir firmadan geliyor.

Vioguard - 2

Vioguard’ın klavyesi işlev olarak herhangi bir klavye ile aynı görevi görse de önemli bir farkı var: Morötesi (UV) dezenfekte kutusuyla beraber geliyor. Düğmesine bastığınızda klavye kutunun içine alınıyor ve 90 saniye boyunca UV ışınıma tabi tutuluyor. Viogard’ın söylediğine göre böylece virüs ve bakterilerin %99.99’undan kurtulmuş oluyorsunuz. Tabii ki klavye tuşlarınızda biriken cips kırıntılarını temizlemiyor. Yine bezle temizlemeye ihtiyacınız var.

Bir cevap yazın