Bu da Gigabyte’ın Androidi: GSmart

Ucuz akıllı telefonlar genellikle Symbian işletim sistemli olur. Ondan sonra WinMo telefonlar gelir. Öte yandan en ucuz Android telefon 300 Dolarlık fiyatıyla HTC Tattoo. O bile pek ucuz sayılmaz. Bununla beraber Gigabyte’ın elinde dünyanın en ucuz Android telefonu ünvanını kazanacak bir tasarım bulunuyor: GSmart.

Yalnız bir gariplik var. HTC Tattoo ile GSmart’ın özellikleri neredeyse birbirinin aynı: 528MHz CPU, 256MB RAM/512MB ROM, 2.8″ QVGA ekran, Wi-Fi, GPS, Bluetooth, microSD ve 3.5mm ses girişi.

Gigabyte GSmart

Gigabyte GSmart

Yalnız Tattoo sahip olduğu dört bant GSM/EDGE ve çift bant 3G bağlantısıyla bir gömlek daha üstün. Ayrıca Tattoo’nun kamera çözünürlüğü 3 Megapiksel iken, GSmart’ın sadece 2 Megapiksel. Her iki telefon da Android 1.6 sürüm işletim sistemiyle beraber gelseler de HTC Tattoo, Sense adlı kullanıcı arayüzüyle parlarken, Gigabyte’ın telefonu son derece sade görünüyor.

103 x 54 x 13.4 mm boyutlu GSmart 1500 mAh yüksek kapasiteli bir pile sahip. Söylentiye göre şubat ayında duyurulacakmış. Fiyatının 300 Dolardan daha az olacağına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Bir cevap yazın