Brothers In Arms: Hell’s Highway

Cehenneme Giden Yol

Brothers In Arms: Road to Hill 30, 2005 yılında raflardaki yerini aldığında bugünden farklı bir durumda değildik. Oyun firmaları 2. Dünya Savaşı konsepti üzerine onlarca FPS ve strateji oyununu piyasaya sürüyor ve bu yüzden gerçekten iyi yapılmış oyunlara karşı bile bir tepki besliyorduk içten içe… Ancak Road to Hill 30, o güne kadar yapılmış 2. dünya savaşı oyunlarından oldukça farklı bir tatta çıkmıştı karşımıza. Bir Hollywood yapımıymışçasına yoğun bir hikaye anlatımı, gerçek mekanlardan bire bir alınarak tasarlanmış bölümler, sıkı taktik FPS öğeleri… Brothers In Arms: Road to Hill 30 klasikler arasındaki yerini almıştı artık. Bir çoğumuzun TRT ekranlarında izleyerek büyüdüğü “Kardeşler Takımı”ndaki (Band of Brothers) atmosferi bizlere yaşatan yapımcı Gearbox, aynı yılın sonunda çıkardığı, serinin ikinci oyunu, Earned in Blood ile Road to Hill 30’un başarısını devam ettirmişti. Gearbox’ın bu noktada durması beklenemezdi pek tabi.

Oyunun menü tasarımı olduça sade. Arka plandaki görüntüyle müziğin uyumu ise oyuna başlamadan bizi havaya sokuyor.

Oyunun menü tasarımı olduça sade. Arka plandaki görüntüyle müziğin uyumu ise oyuna başlamadan bizi havaya sokuyor.

Kısa bir süre sonra serinin üçüncü oyunu Hell’s Highway’i duyurdular. Gearbox’ın işi bu sefer pek de kolay olmayacaktı. Hızla gelişimini sürdüren oyun endüstrisi, raflara çıkan yaratıcı fikirlere sahip başarılı oyunlar ve insanların artık ikinci dünya savaşı oyunlarına mesafeli yaklaşmaları Gearbox’ın işini iyiden iyiye zorlaştırdı. İki yılı aşkın yapım süresi ve yaşanan ertelenme sorunlarının ardından Hell’s Highway oyun piyasasıyla buluştu.

Evet, Gearbox bizi yeniden 101. Hava İndirme Tümeni 502. Piyade Alayı Karargah Çavuşu Matt Baker’ın gözünden, Avrupa’nın kaderini değiştiren savaşın son parçasına götürüyor…

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

1 Yorum

Bir cevap yazın