Brink’ten Yeni Video

Sınıfların yeteneklerini tanıyoruz.

Wolfenstein: Enemy Territory ve Enemy Territory: Quake Wars gibi çoklu oyuncu odaklı FPS oyunlarıdan tanıdığımız İngiliz Splash Damage’in Nirror’s Edge benzeri devrimsel hareket mekanikleriyle (SMART) sınıf tabanlı oynanış öğelerini birleştiren yeni FPS oyunu Brink, 20 Mayıs’ta raflarda olacak.

Brink, bizleri bütün dünyanın sular altında kaldığı ve insanların The Ark adında kısıtlı kaynaklara sahip yüzen bir şehirde hayatta kalma mücadelesi verdikleri distopik bir geleceğe konuk ediyor ve çoklu oyuncu modlarının yanında co- op mekanikleriyle güçlendirilmiş sürükleyici bir senaryo vaat ediyor.

Splash Damage’in yayınladığı bu yeni video ise, oyundaki sınıfların takım çalışmasını derinleştiren yeteneklerini tanıtıyor. Oyunun Doom 3 ve Quake 4 gibi oyunlara hayat vermiş idTech 4’ün geliştirilmiş bir versiyonunu kullandığını hatırlatalım.

İyi seyirler.

7 Yorum

 1. ?

  bu oyun ne tarzda olacak tam bilmiyorum ilerleme senaryolumu yoksa online team fortress tarzındamı fakat şöyle ciddiyetsiz cizim yapılan oyunlara bi ısınamadım gitti uzun tipitip gibi suratlar aynı zamanda şişko bacaklar vs. ya ciddi adam gibi yapın yada tamamen çizgifilm gibi arada derede kalmaları sinir bozucu.

 2. ?

  şüphesiz dediğiniz gibi güzel olabilir mirrors edge i oynadım fena değildi değişik bi yapısı vardı bi yerde takılıp geçemeyip zorlanınca sildim gitti. fakat brink in çizimlerdeki ciddiyetsizlik benim pek hoşuma gitmiyor yinede hatta hiç bir oyunda gitmiyor. eğlence konusunda tabikide konuşmak için erken çıkınca görücez

 3. Uğur Yurtsever

  Smart mekaniği Mirror’s Edge’teki gibi duvarlarda yürümek gibi atraksiyonlardan ziyade hareket özgürlüğünü önplana çıkarıyor. Oyun dünyasında karşımıza çıkan bütün engellerin üstünden altından bir şekilde geçmemizi mümkün kılıyor. Hatta karakter hareketlerinin de bir şekilde ortamın şekline uyum sağladığını görüyoruz videolarda falan.

  Mirror’s Edge, oynarken deli gibi eğlenmiş olsak da parkour atraksiyonları yapabilelim diye zoraki tasarlanmış fena halde yapay bir oyundu açıkçası. Brink, belki “ohaa” dedirtmiyor, ancak bu tip bir hareket özgürlüğünü multiplayer ortamına taşıyarak bence çok daha etkileyici bir iş yapıyor.

  Mesela zayıf karakterler sadece küçük silahlar taşıyabiliyor ve en az Mirror’s Edge’teki Faith kadar akrobatik hareketler yapabiliyolar. Yarattığınız karakterin daha fazla ateş gücüne sahip olmasını isterseniz daha iri olması gerekiyor. Bu da hareket esnekliğini sınırlıyor.

  Aslında her şey biraz da harita tasarımlarında bitecek; ancak Splash Damage’in Quake ekolünden geldiğini düşününce bu konuda iyi bir iş çıkacağını düşünüyorum. Oyun çıkınca bütün bu yazdıklarımızın tam tersi çıkarsa da bir 10 yıl daha birbirinin aynısı multiplayer FPS oyunları oynayacağız demektir. İşte Battlefield 8’in grafiklerini Call of Duty 16’nın perklerini, Halo 9’un pembiş uzaylılarını falan konuşuruz. :p

 4. ahmet

  Bu oyunla ilgili tek sıkıntım arayüzün fazla konsol tabanlı olması. Videolardan gördüğüm kadarıyla fazlasıyla gamepad tabanlı olmuş oyun içi arayüzler.

Bir cevap yazın