Brink’in Tasarım Sürecini Görmek İster miydiniz? (Video)

Oyun geliştirmek zor ve sağlam planlama gerektiren bir iştir…

Geliştiriciliğini daha önce Wolfenstein: Enemy Territory ve Enemy Territory: QUAKE Wars oyunlarından tanıdığımız Splah Damage’ın üstlendiği Brink, 2010 yılının en çok beklediğimiz oyunları arasındaydı. Brink’i bu kadar beklemeye değer kılan sebepleri hemen şöyle sırayabiliriz: birçok farklı oyundan ödünç alınan temel oyun mekaniklerinin ustalıkla tek bir oyun altında birleştirilmesi, ilginç çoklu-oyuncu modları ve oyunseverlere sunulan geniş karakter özelleştirme seçenekleri.

Fakat 2010 son çeyreğinin bir hayli sıcak geçeceğinden olsa gerek Splash Damage, Brink’i 2011 bahar aylarına ertelediğini duyurdu. Umarız bu erteleme yapımcıların son sürümde güzel bir iş çıkarmalarına vesile olur. Splash Damage’ın yayınladığı son video da bize Brink’in kısa bir yaratılış hikayesini gösteriyor.

Brink

Videodan oyun geliştirmenin ne kadar zahmetli ve yoğun planlama gerektiren bir iş olduğunu daha iyi anlıyorum, sanırım videoyu izledikten sonra sizde benim gibi düşüneceksiniz.

1 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Ya o değil de bulletstorm’dan tonlarca içerik yayınladılar ama çıkış tarihi 2011 q3 falandı.Yemişim brink’i kusura bakmayın balıtsıtorm geliyor yahu.

Bir cevap yazın