Brink’in Özel Sunucu Desteği Herkese Açık Olacak

Bethesda’dan PC oyuncularına müjde.

Wolfenstein: Enemy Territory ve Enemy Territory: Quake Wars gibi çoklu oyuncu odaklı başarılı yapımlardan tanıdığımız İngiliz Splash Damage’in geliştirdiği ve son yıllarda raflara çıkan en farklı FPS oyunu olmasını beklediğimiz Brink’in PC platformunda özel sunucu (dedicated server) desteğine sahip olacağı daha önce açıklanmıştı. Ancak asıl merak edilen konu, özel sunucu dosyalarının herkese açık olup olmayacağıydı.

Oyunun dağıtımcısı Bethesda PC oyuncularının merak ettiği bu konuya resmi blog sayfasından yaptığı açıklama ile cevap verdi. Buna göre; oyunun sunucu dosyaları Steam üzerinden indirilebilir olacak ve oyunu satın alan herkes bu dosyaları indirip sunucu açabilme şansına sahip olacak. Bunun ne anlama geldiğini söylememe gerek yok sanırım. Son dönemde yarım yamalak özel sunucu desteğine (bkz Bad Company 2) bile göbek atar hale gelen PC oyuncuları için heyecan verici bir haber olduğuna şüphe yok.

Brink, 13 Mayıs’ta raflarda olacak.

Hemen aşağıda geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve bizlere oyunun temel mekaniklerini tanıtan videoyu bulabilirsiniz. İyi seyirler.

1 Yorum

  1. Fnorx

    Bu oyunu son yıllarda raflara çıkan en farklı FPS yapacak olan nedir? gördüğüm kadarıyla Team Fortress 2’nin bir kopyası olmaktan öteye gider hiç birşey yok oyunda. Görevde ilerleyen aracı koruma vs. bile çalıntı objective’ler.. 4 tane class hayal edebilmişler, team fortress’ta daha fazlası var.

    Çıkmadan ölmüştür benim için bu oyun…

Bir cevap yazın