Brink İddialı Geliyor

Doom 3’e geliştirdikleri çoklu oyuncu içeriğinin yanı sıra, Wolfenstein: Enemy Territory ve Quake Wars gibi çoklu oyuncu odaklı yapımlardan tanıdığımız İngiliz Splash Damage, şu günlerde yeni oyunları Brink üzerinde harıl harıl çalışıyor.

Dünyanın sular altında kaldığı alternatif bir gelecekte geçen ve The Ark adında yüzen bir şehirdeki iç savaşı konu edinecek Brink, Splash Damage’ın önceki yapımları gibi çoklu oyuncu deneyimine odaklı bir oyun olacak. Aynı zamanda, son zamanların modası co-op öğelerinin yanı sıra, tek kişilik bir senaryoyu da Brink’te bulabileceğiz.

Geçtiğimiz aylarda Splash Damage, Brink’in sıra dışı hareket mekaniği Smart’ı oyun dünyasıyla tanıştırmıştı hatırlarsanız. Ardında da uzun bir süre Brink’ten yeni bir haber alamamıştık. Neyse ki GDC 2010’la beraber yepyeni bir Brink videosuna kavuştuk ve Splash Damage kreatif direktörü Richard Ham, Brink’le ilgili çok özel ve bir o kadar da iddialı açıklamalarda bulundu:

“Brink, özelleştirme seçeneklerini ve oyun içi özellikleri bir üst seviyeye taşıyacak. 2003’te Wolfenstein: Enemy Territory ile oyuncuların tecrübe puanı (XP) kazanarak savaş yeteneklerini özelleştirdikleri bir sistemi, oyun dünyasına sunmuştuk. Yani bu tip bir oynanış dinamiğini uzun zamandır kullanıyoruz ve Brink bu deneyimi kesinlikle bir üst seviyeye taşıyacak.

 

Oyuncular, oynadıkça kazandıkları onlarca yeni eşyayı, yeteneği, silahı, silah geliştirme seçeneğini ve kıyafeti görünce gerçekten çok şaşıracaklar.”

Dağıtımcılığını Bethesda’nın üstlendiği Brink’le 2010’un ilk yarısında buluşmayı bekliyoruz. Umarız Richard Ham iddialarında haklı çıkar ve Brink ile yepyeni bir çoklu oyuncu deneyimine kucak açarız. Şimdilik, GDC 2010’da yayınlanan bu şahane videoyla yetinmek durumundayız.

Bir cevap yazın