“Borderlands Fallout 3’ten Daha Az Sıkıcı”

Uzak bir gelecekte, Pandora isimli, neredeyse galaksinin diğer ucundaki bir gezegende daha iyi yaşam şartları yakalamak ve gezegende bulunduğu söylenen çok faydali bir minerali dibine kadar sömürmek için bir koloni kurulur. Kısa sürede olaylar “futuristik bir altın avına” dönüşecektir. Tahmin ettiğimiz gibi beklenmedik bazı gizemli şeyler olur ve olaylar gelişir…

Borderlands artwork

Half Life Opposing Force eklentisiyle adını duyurup, Brothers In Arms serisiyle ünlenen; arada da Halo’yu PC’ye uyarlayıp eline yüzüne bulaştıran Gearbox’ın 2 yıldır beklenen rol yapma katkılı ve çok oyuncu odaklı FPS oyunu Borderlands’in çıkmasına günler kala şirketin patronu Randy Pitchford’dan anlamsız ve iddialı bir açıklama geldi.

OXM dergisine konuşan Pitchford oyunlarının kesinlikle Fallout 3’tan daha eğlenceli ve daha hareketli olacağını iddia ederken sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Neden Fallout 3 gibi oyunlar yaptığımızı anlıyorum. Fakat asıl soru buna gerçekten ihtiyacımız var mı? Bana sorarsanız, diyalog ağacı daha detaylı olsaydı bu oyun çok daha iyi olabilirdi. Gerçekten. Ve daha fazla aksiyon,  daha iyi “shooter” özellikleri bu oyunu daha iyi yapabilirdi.”

Evet belki Pitchford sözlerinin bir kısmında haklı olabilir. Fallout 3 gerçekten çok daha iyi bir diyalog sistemini hak ediyordu. Ancak anlam veremediğimiz nokta neden Borderlands ile Fallout 3’ü kafa kafaya toslattığı. Sonuç olarak bu iki oyun birbirlerinden oldukça farklı iki oyun yapısına, oldukça farklı konseptlere hatta oldukça farklı oyun felsefelerine sahip.

Yine de Fallout 3’ün ne Fallout fanlarını ne de oyun dünyasının son yıllarda yetiştirdiği “FPS boy”ları tam olarak tatmin edemediğini düşünürsek, Pitchford kendi oyununun reklamını güzel yapmışa benziyor.

Oyunun Avrupa’da yeni nesil konsollar için çıkış tarihi 23 Ekim. Borderlands’i PC’lerimizde görebilmek için ise ay sonunu beklememiz gerekiyor.

Bir cevap yazın