Borderlands 2’de Daha Büyük ve Daha İyi Boss Dövüşleri Olacak

Ve daha iyi bir hikaye…

Bir süredir haber alamıyorduk Borderlands 2’den. Gearbox’ın bu suskunluğu, baş yazar Anthony Burch ve baş tasacımcı Jon Hemingway’den gelen açıklamalarla bozulmuş gibi. Üstelik görünüşe bakılırsa Borderlands 2, ilk oyundan çok daha iyi ve büyük boss karşılaşmalarına ve daha hissedilir bir hikayeye sahip olacak. Kulağa güzel geliyor. Bir de Burch ile Hemingway’e kulak verelim, bakalım ikili IGN’e verdikleri röportajda neler demişler.

Burch’un oyunun hikaye anlatımı konusundaki sözleri dikkat çekici:

Hikaye oyunun çok daha önemli bir parçası olacak. Ortalama bir göreve çıkarken bile NPC’lerin size sürekli olarak yeni hedefler koyduğunu görebileceksiniz. İlk oyundaki Vault Hunter’lar Pandora dünyası boyunca size yol gösterecek. İlk oyundaki ortalama bir görevi ele alalım. Hikayenin büyük bir kısmı görev öncesi ve sonrasındaki metinlerdeydi. Eğer orada oturup hepsini okumak isterseniz karşınızda iyi bir hikaye bulabilirdiniz. Borderlands 2’nin ortalama bir görevinde ise insanlar sadece ne yapacağınızı değil neden yapmak isteyeceğinizi de söyleyecekler. Oyun dünyasının bir parçası olarak her şey gözlerinizin önünde cereyan edecek.

Borderlands 2 concept 5

Çatışma tasarımıyla birlikte boss dövüşleri de ilk oyuna oranla bir hayli geliştirilmiş görünüyor. En azından kağıt üzerinde:

Borderlands 2’de çatışmalar hedef belirleme ve o hedefi indirmek için nasıl bir strateji izlemek gerektiğini bulmak üzerine. Yapmam gereken şeyleri hangi sırayla yapmalıyım? Takım arkadaşlarım bana bu konuda nasıl yardımcı olabilir?

Burch’un ardından Hemingway söz almış:

Borderlands’ın geliştirme sürecinin sonuna doğru oyunun ve düşmanların nasıl olduğunu gerçekten anlamaya başladık. Her yeni indirilebilir içerik ile birlikte oyun daha iyi hale geldi. Borderlands 2 ise daha iyi çatışmalar ve boss’lar yaratabilmek için ne gerektiğini anladığımız bu evrim sürecinin bir ürünü.

Borderlands 2 henüz kesin bir çıkış tarihine kavuşmuş değil. Ancak Gearbox, oyunun 30 Temmuz’a yetişeceğini öngörüyor. Bekleyip görelim.

Borderlands 2 concept 1

Bir cevap yazın