Bodycount’tan Yeni Oynanış Videosu

Mermilerin ardında olmaya hazır olun…

Codemasters’ın bizlere yüksek oktanlı bir tek kişilik senaryonun yanı sıra heyecanlı çoklu oyuncu ve co-op modları vaat eden yeni FPS oyunu Bodycount, Stuart Black’in projeden ayrılmasının ardından girdiği uzun sessizliği nihayet bozdu.

Oyuncuları ellerindeki ateş gücüne aşık etme hedefiyle yola çıkan Bodycount video serisi ‘Mermilerin Ardında’, oyunun tasarımındaki ana unsur olan gerçekçi silah deneyimine yoğunlaşıyor. Yeni videoda bol çatışmalı oyun görüntülerinin yanı sıra, geliştirme ekibinin oyunun silah tasarımına verdiği önemi görme şansını yakalıyoruz.

Yeni ‘Mermilerin Ardında Bölüm 1 : Silahlar’ videosu, Bodycount’un sıcak çatışmalarında silah deneyiminin ne kadar büyük bir rol oynadığını gösteriyor. Codemasters Guildford Studio ekip üyeleri silah tutuşunun, seslerin ve bölüm tasarımının “inanılması güç” bir deneyim için öneminden bahsederken, video da oyuncuların siperleri parçalayarak geçişini, duvarların ardındaki düşmanları havaya uçurmasını, gösterişli ölümleri ve Bodycount’un yenilikçi siper sistemini gösteriyor.

FPS hayranlarının Bodycount’a bayılacaklarını söyleyen Oyun Direktörü Andrew Wilson, çünkü silahı ateşlediklerinde etkisini gerçekten hissedebilecekler. Her ateş ettiğinizde bunun gerçek bir etkisi olduğunu göreceksiniz. Bu duyguyu yaratmak ve şiddeti gerçekten hissettirmek için çok zaman harcadık” diyor.

Gerçek hayatta bir silahla ateş etmek sert ve dinamik bir deneyimdir diyen Silah Tasarımcısı Chris Healy, “Bunu sesler, görüş açısının bozulması ve geri tepme esnasında kameranın yükselmesi gibi etkileri senkronize ederek mümkün olduğunca gerçekçi bir biçimde yansıtmaya çalıştık. Silahın verdiği tepkiyi monitörünüzden, kumandanızdan hissetmenizi sağlamak için elimizden geleni yaptık” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Bodycount Microsoft Xbox 360 ve PLAYSTATION 3 için 2 Eylül’de raflardaki yerini alacak.

İyi seyirler.

Bir cevap yazın