Bodycount’tan Yeni Ekran Görüntüleri

Codemasters, Stuart Black’in ayrılmasının Bodycount projesini etkileyip etkilemediğini de açıkladı.

Codemasters’ın bizlere yüksek oktanlı bir tek kişilik senaryonun yanı sıra heyecanlı çoklu oyuncu ve co-op modları vaat eden yeni FPS oyunu Bodycount’ı, PS2 ve Xbox’ın en iyi FPS’lerinden biri olarak gösterilen Black’in tasarımcısı Stuart Black’in yeni oyunu olarak duymuştuk ilk olarak. Ne var ki Codemasters’ın yeni açtığı Guildford stüdyonun başına geçirdiği Stuart Black, geçtiğimiz yılın sonlarında şirketten ayrılarak 2. Dünya Savaşı temalı bir FPS geliştirmek için Sniper: Ghost Warrior’ın Polonyalı geliştiricisi City Interactive saflarına katılmıştı. Hemen herkes bu ayrılığın Bodycount projesinin sonu olabileceğini düşünüyordu. Lakin E3 2011 ve sonrasındaki süreç gösterdi ki Bodycount şiddetinden pek bir şey kaybetmeden yoluna devam ediyordu.

Peki Stuart Black’in ayrılması projeyi nasıl etkiledi? Projenin sanat yönetmeni Max Cant, merak edilen soruya Spong sitesinde cevap vermiş.

Bence Stu, burada birlikte yaptıklarımızla çok büyük bir itibarı hak ediyor. Onun ayrılışı oynanışın özünü direk etkilemedi. Bu konuda yapmamız gerekenleri zaten çoktan yapmıştık.

Yani geçen yılki E3 görsellerine ve biraz daha öncesine bakıp bugünkü videolara baktığınızda her şeyin büyük oranda aynı olduğunu görürsünüz. Tabii bazı öğeler de ekledik oyuna ama özellikle sanat yönetmenliği açısından hiçbir değişiklik yapmadık.

Sonuç olarak bu bir kişinin oyunu değil. Stuart ile daha önce de Criterion’da Black projesinde birlikte çalıştım. Gelecekte de birlikte çalışacağımızdan şüphem yok. Ona City’de bol şans diliyorum. Umarım onun için iyi olur.

Bodycount’un nasıl bir oyun olduğunu kanlı canlı görmek için Eylül başını beklememiz gerekiyor. O zamana kadar geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız oynanış videoları ve yeni yayınlanmış 10 ekran görüntüsüyle yetinmek durumundayız. Ekran görüntülerine ulaşmak için buraya tıklayabilir ve galerimize gidebilirsiniz.

Bodycount ss 3

Bir cevap yazın