Bodycount İlk Oynanış Videosuyla Karşımızda

Stuart Black’in yeni oyunu da E3 2010’da boy gösterecek…

Stuart Black’in ismini dört yıl önce PS2 ve Xbox için geliştirdiği sıradışı FPS oyunu Black sayesinde duymuştuk. Ardından Black’in yeni nesil konsollara da geleceği söylentileri patlak vermiş; ancak süreç Stuart Black’in Criterion’dan ayrılarak Codemasters saflarına katılmasıyla sonlanmıştı. Elbette yepyeni bir IP (marka) için…

Çok geçmeden bu yeni oyunun, gerçekçiliğin bir kenara bırakılıp eğlencenin dibine vurulacağı bir FPS olacağı açıklandı. İsmi de Bodycount olacaktı. Codemasters’ın Guildford stüdyosunun başına geçen Stuart Black’ten projeye ilişkin iddialı açıklamalar geldikçe de Bodycount’u iyice merak etmeye başladık. Neyse ki E3 2010 öncesi yayınlanan Bodycount oynanış videosu, bu merakımızı birazcık da olsun gideriyor.

2011’in ilkbahar aylarında raflara çıkması beklenen bu yeni Stuart Black oyunu, ne yazık ki yalnızca Xbox 360 ve PS3 sahipleriyle kucaklaşacak gibi görünüyor.

Bu arada bizi takip eden dinozor oyuncular için (varsa tabii), bu oyunun Sega Master Driver’ın efsane rail shooter oyunu Body Count’un bir yeniden yapımı (remake) olmadığını belirtelim.

Bir cevap yazın