Blur Açık Betası Haftaya

Blur SS

The Club ve Project Gotham Racing’ten tanıdığımız Bizarre Creations’ın ilgi çekici bir kariyer moduna ve şiddet içerikli yarış dinamiklerine sahip sıra dışı yarış oyunu Blur’u duymayanınız yoktur sanırım.

Sürükleyici tek kişilik oyun modları yanında 20 kişiye kadar çoklu oyuncu desteği verecek Blur, şu anda şanslı Xbox 360 kullanıcıları tarafından test ediliyor. Bu noktada size bir iyi bir de kötü haberim var.

Önce iyi haberi vereyim: Blur, 6 Nisan’da açık beta testleriyle oyunseverleri kucaklayacak.

Kötü haber ise; açık beta test sürecinin sadece Xbox 360 kullanıcılarına özel olması. Yani PC ve PlayStation 3 sahipleri bu süreçte avuçlarını yalayacaklar. Bizarre Creations’tan baş tasarımcı Gareth Wilson, Xbox 360 sahiplerine özel olacak açık beta test süreciyle ilgili şu sözleri sarf etmiş.

“Bencil ihtiyaçlarımız doğrultusunda bu beta sürecini yalnızca bir platformda yapıyoruz. Çünkü bütün yapmak istediğimiz; insanların araçları, güçlendirmeleri ve pistleri nasıl kullandıklarıyla ilgili  bilgi toplamak. Dürüst olmak gerekirse bütün bu bilgileri tek bir platformdan toplayabiliriz.”

Yine de diğer platformlarda da yapılacak ufak beta testleri, Bizarra Creations’a oyunun farklı platformlardaki ağ performansını test etme imkanı tanıyabilirdi diye düşünmeden edemiyorum. Ancak yapımcı arkadaşlar, bu konuda kendilerinden oldukça emin görünüyorlar. Kafamızdaki soru işaretlerinin silineceği tarihi beklemekten başka bir çaremiz yok. Blur, 28 Mayıs’ta raflarda ve incelenmek için kollarımda olacak.

Bir cevap yazın