Blizzard’ın Yeni Oyunu MMOFPS olacak

Blizzard’ın yeni bir oyunun çıkacağı biliniyordu. Ancak bu yeni proje hakkında hiçbir bilgi yoktu. Linkedin’deki Bliz grubunun 8 Aralık 2009 tarihli duyurusunda önemli bilgiler vardı. Belli tecrübelere sahip yeni çalışanlar arıyorlardı. “Aranan kişilerin vasıflarında Sci Fi (Bilim Kuru) ile fantezi içeriğe sahip tasarım ve modelle tecrübesine sahip olmanın yanı sıra iki yıllık da iş deneyim istiyor.” Daha önce bu bilgileri size aktarmıştık, işte o haberimiz.

İlk haberimizde yazdığı gibi yeni oyun bu güne kadar çıkmış hiçbir Blizzard oyunu ile alakalı olmayacak. Fransız oyun magazin sitesi NoFrag’a Blizzard içerisinden biri önemli bir bilgi aktarmış. Yeni oyunun MMO FPS olacakmış ve gene haberimizde yazdığımız gibi fantezi ile bilim kurgu öğeleri içerecekmiş. Ancak tür dikkat çekici. Eğer MMO FPS nasıl olur diyorsanız Mortal Online‘a bir bakmanızı öneriyorum.

Blizzard’ın bu işi de kotaracağı aşikar. Zira önceki oyunlarını biliyoruz. Öyle ki iş yerleri başvuru kabulünde oynadığınız MMO var mı diye sorarken parantez içerisinde World of Warcraft’ı ekleyerek örnek veriyor…

5 Yorum

  1. Talha Turhal

    Haklısınız başlık iddialı ancak “kopyala yapıştır haber” yapmadığımız bir gerçek. Liquidcat elimizdeki bilgileri ve materyalleri değerlendiriyoruz. Bol keseden sallama deyimi biraz beni üzdü açıkcası. Atlanan bir nokta var, Bliz’in yeni bir IP üzerinde çalıştığı aşikar ve yeni oyun açıklandığında bu habere yorum yazıyor olacağım.

  2. Ziyaretçi

    MMOFPS’mi? O nasıl bir oyun türü? Yıllarca oynanacak bir oyun yapacaksan FPS yapamazsın. FPS türü oyunlara ne kadar derinlik katabilirsin? Eğer FPS den kastınız sadece kamera açısı ise onu WoW’da bile yapabilirsin, farenin tekeri ile FPS oluveririr bir anda! Ama ilerle,öldür,silah topla, mermi topla,ilerle… şeklinde devam eden bir oynanışı MMO yapmak ne kadar mantıklı?

Bir cevap yazın