Blizzard’ın Yeni MMO’su Belli Oldu?

Blizzard’ın yeni bir MMORPG yani devasa çevrimiçi rol yapma oyunu üzerinde çalıştığını daha önceden biliniyordu. Söylentiler çoğalınca firma tarafından olumlu bir cevap da gelmişti. Ancak bu cevap içerisinde yeni projenin World of Warcraft ile ilgili olmayacağı idi. Yani World of Warcraft 2 yok, üzgünüm. Hatta Starcraft Online ve Diablo Online da olmayacak. Cidden çok üzgünüm…  Yeni proje tamamen Next Gen, bizdeki tabiri ile yeni nesil bir oyun olacak.

Blizzard yeni proje

Linkedin büyük bir iş ağı sitesi. Farklı firmalarda çalışan milyonlarca insan bu sitede profillerini oluşturuyorlar ve bir nevi çevrimiçi CV’lerini gösteriyorlar. Neyse biz habere dönelim, işte Blizzard Linkedin sitesinde yeni eleman aradıklarını duyurdu. Aranan kişilerin vasıflarında Sci Fi (Bilim Kuru) ile Fantazi içeriğe sahip tasarım ve modelle tecrübesine sahip olmanın yanı sıra iki yıllık da iş deneyim istiyor. 

Doğal olarak biz “Blizzard’ın yeni nesil MMO’su Sci Fi ya da Fantazi içerikli olacak.” diyoruz. Ancak bu iki öğenin birleşimine sahip bir oyun da olabilir. Öyle veya böyle Blizzard’ın yeni oyunu gene trafiği kilitleyecek, sevenleri birbirinden ayıracak ve insanlar işlerinden olacak…

1 Yorum

Bir cevap yazın