Blackberry Bold’un Küçültülmüş Sürümü: Bold 9700

Akıllı telefon pazarında kıran kırana bir mücadele veriliyor. Hemen hemen her gün yeni bir model karşımıza çıkıyor. Sıradan kullanıcıların damak zevki, iş adamlarından farklı olduğu için her iki sınıfın kullandığı cep telefonlarının da keskin çizgilerle birbirinden farklı olduğunu görüyoruz.

Blackberry Bold 9700

iPhone ve benzeri dokunmatik cep telefonları kapış kapış satılırken, iş adamları ve profesyonel kullanıcılar tercihlerini Blackberry tarzı telefonlardan yana kullanıyorlar. Blackberry akıllı telefonlarını tasarlayan RIM de her sene kendi modellerini güncelliyor elbette: Blackberry Bold’un kardeşi Bold 9700 kasımın ikinci haftası gibi piyasaya çıkacak.

Haberin başlığından da belli olduğu gibi Blackberry Bold 9700, normal Bold’dan biraz daha küçük ve özelliklerinin çoğu aynı. Yalnız önemli bir tasarım değişikliğinden bahsetmeden geçmeyelim. RIM, Bold’da menü navigasyonu için top kullanmıştı (pek çok kullanıcı bunu kullanmakta zorluk çekiyordu) fakat Bold 9700’de top yerine bildiğiniz dokunmatik ped var. Böylece dokunmatik ekranlı telefonlara yakın bir deneyim yaşayabileceksiniz.

Donanımsal özelliklere gelince: 624 MHz işlemci, 256 MB bellek, 3.2 MP kamera, kulaklık girişi, 360×480 ekran. Web tarayıcısı eskisinden daha gelişmiş olan Blackberry OS 5.0 işletim sistemiyle çalışıyor. Zaten eski web tarayıcısı Blackberry aygıtların en fazla eleştirildiği noktalardan biriydi. 3G ve kablosuz ağ da günümüz akıllı telefonları için olmazsa olmaz özelliklerden.     

Bir cevap yazın