Black Mesa: Source 2010’da Çıkıyor (Muş)

İnansak mı?

38 gönüllü arkadaşın 6 yıldır üzerinde çalıştığı Black Mesa: Source projesini duymayanınız kalmamıştır heralde. Kabaca orijinal Half Life oyununu Source motoruyla yeniden yaratmak olarak özetlenebilecek ve çok daha gerçekçi bir oynanış ve daha çeşitli mekanlar vaat eden Black Mesa: Source’un akıbeti ha çıktı ha çıkacak derken Half Life 2: Episode 3’e dönüverdi bir anda.

Ancak yapımcı ekipten gelen haberlere bakacak olursak, ücretsiz olarak yayınlanması planlanan Black Mesa: Source ile 2010’un sonlarında kavuşacağız.

İşte yapımcı arkadaşların Black Mesa: Source forumlarında yayınladıkları mesaj:

“Vefalı Black Mesa fanlarının dikkatine,

 

Oyunun durumu hakkında yeni haberler olmadığı için üzgün mü hissediyorsunuz? Wiki’ye yüklenmiş düşük çözünürlüklü ekran görüntülerinin bağımlısı mı oldunuz? İnsanlığın geri kalanı, nihai zafere olan sarsılmaz inancınızla dalga mı geçiyor?

 

Korkmayın! Black Mesa ve Half Life: Episode 3 “Hala Hiç Kimsenin Hayatta Olup Olmadığını Bilmediği En Çok Beklenen Half Life Oyunu” yarışmasında sıkı bir rekabet içinde olsalar da artık bu konuda can çekişmenize gerek kalmadı.

 

Benim bu durumda yapacağım şey şu olurdu. Çok çok güçlü bir sakinleştirici almak- spagettinize koca bir kutu uyku ilacını boca etmek gibi. Sonra da şöyle bir not yazmak: “Sevgili anne, beni 2010 bitmeden uyandır”. Ancak sakin 1 ve 0’ları karıştırayım demeyin, yoksa 2100 falan olduğunu düşünebilir. İsterseniz sondaki 0’ı biraz bozup 1 gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Böylece o da 2011 olarak anlar. 2010’un sonu.”

Bu güzel habere inanmalı mıyız? Açıkçası bana gayet inandırıcı geliyor; ancak tedbiri de elden bırakmamak lazım. 2010’un sonuna kadar uyursak birçok güzel oyunu kaçırabiliriz.

10 Yorum

 1. Ziyaretçi

  ya o değil de youtube a girebilen var mı?opendns youtube hariç her siteye girebiliyorum kafayı yicem,millet dnssiz falan giriyo.çalışan güvenli dns varsa ellerinizden öperim.

 2. PISLIX

  Valve time’a ayak uyduran mod takımı.

  En başta “Hazır olduğunda çıkaracaz” dediler.

  Sonra “Çok Yakında” oldu.

  Daha sonra “Bitmek üzere, bakın trailer da burada.” dendi.

  Nihayet “2009’un sonu, çıkıyoruz.” bir tarih görebildik.

  Sonra o yazı esrarengiz bir şekilde silindi ve yerine “Kim dedi 2009 diye, ben öyle bişey görmedim, Ben 55 yaşindiyim. Black Mesa ne arar la 2009’da. En başından beridir “Hazır olduğunda” diyoruz, kapayın lanetolasıca çenenizi. Bize para mi veriyosunuz da tarih soruyorsunuz?” geldi.

  Şimdi de “2010 sonu” imiş.

   

  Eh bunu da yedik diyelim madem…

 3. Barney Calhoun

  2011 Başında çıkması büyük bir ihtimal çünkü sitesine girdim bütün silahlar, karakterler (Barney calhoun karakteri {Güvenlik görevlileri değil} hariç) ve bölümlerin(Xen ekran görüntülerini oyun çıktıktan sona yayınlayacaklar) hepsi tamamlandı…

  Sitesi: http://www.blackmesasource.com/
  Resimler: http://www.blackmesasource.com/media.html

  Buradan da daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz: http://wiki.blackmesasource.com/

 4. lazboy

  bu dandik oyun icin 6 yıl mı calismis:D tatile filan gitmsi gezmis tozmustur bos zamanlarinda da bu oyunu yapmıstır:D sahsen yeni bir oyun yerine eski oyunu bastan oyunamak bana absurt geliyor

 5. AnTi BLacK MEsA

  BU OYUNU BOŞUNA BEKLEMEYİN 6 SENE ÖNCE YAPILMAYA BAŞLAMIŞ HALA BTMEMİŞ BN BUNU YAPAN ADAMLARIN NESE BŞVERİN ANLADINIZ BN İLE OYUNUN YAPIMINI BTRMİŞTİM ESKİDEN BU OYUNA TAPARCASINA SEVERDİM AMA ŞİMDİ ANTİ BLACK MESACI OLDUM BU OYUN ÇIKMADIĞI HERGÜN FAN KAYBEDECEK BENİM GİBİ ZATEN BU VALVE YAPIMI DEĞİLMİ YARISI BUG DUR OYUNUN AYNI CSS DE SİLAH YAMASI ATARSINDA MOR SİYAH DESENLİ BİŞE OLURYA ONN GİBİ KUTULARIN ÜSTÜNE ATLIYAMASSINYA KAYARSIN AYNI ONN GİBİ BU OYUNU YAPAN ADAMLARI ELİME VERSELER VARYA BN ONLARI SOURCE MOTORU İLE YENİDEN ŞEKİLLENDİRİRİM AMA BANA ÖZEL…!!!

Bir cevap yazın