Black Geri mi Dönüyor?

Black oyununu hatırladınız mı? Hani şu, Playstation 2’nin tüm nimetlerini kullanan FPS oyunu. Hatırlamadıysanız, size bir kaç bilgi vereyim. Black, PS2’nin son zamanlarında çıkmıştı ve gerek patlama efektleri, gerek PS2 için muazzam grafikleri, gerekse o dönemde pek görülmemiş fizikleri ile oldukça ses getirmişti.

Her ne kadar Black, incelemelerden çok yüksek puanlar alamasa da benim PS2’de zevkle oynayıp bitirdiğim nadir oyunlardandır. O dönemki incelemeleri hatırlıyorum da; oyunda zıplayamadığımız için not kırpmıştı bazı oyun siteleri.  Oyunlara “Artı ve eksi” diye bakma anlayışına güzel bir örnekti, Black. Zıplama olmaması eksiyse, o grafikler ve fizik artı değil miydi?…

Daha sonra Black’in PS3 ve Xbox 360 için yeniden yapılacağı söylentileri dolaştı ortalıkta fakat aradan geçen bir kaç yıl boyunca böyle bir projenin doğruluğunu kanıtlayacak somut bir şey ortaya çıkmadı.

Fakat öğrendiğimize göre; Codemaster, Black oyunun yaratıcısı Stuart Black’i (Oyuna isim verirken hiç düşünmemiş belli 😛 🙂 işe almış ve onun önderliğinde yeni bir IP (yeni oyun markası) üstünde çalışıyorlarmış. Oyunun adı da Stuart olacakmış söylentilere göre 😀

Codemaster başkan yardımcısı Gavin Cheshire, konuyla ilgili şunları söylemiş:

Codemaster, Guildford Stüdyosu (oyunu geliştirilmesi için Codemaster’ın yeni kurduğu stüdyo) şu an stratejimizde anahtar görevi görüyor. Bu yıl stüdyoda programcılık ve sanat tasarımı bölümünde yeni iş olanakları açıldı. Stuart Black’in yönettiği vizyon ile yeni bir IP üstünde çalışıyoruz.

Yeni bir Black oyunu mu? Yoksa, Stuart Black’ten devrim yaratacak bir FPS mi? Şu an için bilgimiz çok az ama Guildford Stüdyosunun iş ilanlarına bakınca, oyun için planlanan çıkış tarihinin 2010 olduğunu farkediyoruz.

Bir cevap yazın