Bir Sonraki PSP Dört Çekirdekle “Çaktı Mı Oturtacak”

Sony PSP2

Sony PSP2 - (Foto: vg247.com)

Geçen hafta Sony’nin bu yılın üçüncü çeyreğinde yeni bir PSP çıkaracağı söyleniyordu. Dördüncü çeyrek pazarlama bütçelerini artırmış bazı oyun stüdyolarından fısıldanan bu zayıf söylentinin pek de kanıtı yoktu ve yalnızca Sony’nin PSPGo’yu telafi etmek ve kendini affettirmek üzere yaydığı bir söylenti olduğu düşünülüyordu. Ancak bugün gücü-kudreti yerinde bir PSP2’nin gerçekten varolduğuna ilişkin daha çok kanıtımız var.

VG247‘nin konuya yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre PSP2’nin üçüncü çeyrekte karşımıza çıkma olasılığı %1 bile değil. Daha önce birkaç İngiliz kaynağına yapılan PSP2’nin 2010 içinde geleceği “ihbarının” da tarihinin yanlış olduğu neredeyse kesin. Bu durumda mantık yeni PSP2’nin 2011 Gamescom veya Tokyo Oyun Fuarı’nda karşımıza gelebileceğini söylüyor.

Aygıtın dokunmatik bir ekrana sahip olacağı, ancak geleneksel PlayStation tuşlarını da barındıracağı belirtilmiş. VG247’nin dediğine göre konsol dört çekirdekli bir işlemci (CPU) barındıracak ve başarımıyla da “Çaktı mı oturtacak!”. Aygıtın yalnızca Wi-Fi barındıran PSPGo’nun aksine hem 3G, hem de WiFi desteğine sahip olması bekleniyor.

Bu kadar “kesin” söylentilere bakılırsa ortalarda bazı çalışır durumda ürünlerin gezdiği anlaşılıyor, ancak halen ürünün son halini gördüğünü öne süren kimse de çıkmış değil.

4 Yorum

Bir cevap yazın