Bir Sonraki Metal Gear Solid Oyunu PC’ye De Gelecek

Konami’nin iş ilanı, bir sonraki Metal Gear Solid oyununun konsolların yanında PC’ye de geleceğini gösteriyor.

Her ne kadar alıştığımız tarzda bir MGS oyunu olmasa da, Metal Gear Solid: Rising’in konsollarla birlikte PC platformu için de duyurulması PC oyuncularını çok mutlu etmişti. Ancak sonradan ne hikmetse projeyi Bayonetta ve Vanquish’ten tanıdığımız Platinum Games devralmış ve oyunun adı Metal Gear Rising: Revengeance olarak değiştirilip PC versiyonu da çöp kutusunu boylamıştı. Fakat görnüşüne bakılırsa Konami’nin PC oyuncularına başka bir sürprizi var. Zira Japon dostlarımızın bugün yayınladığı bir iş ilanı, bir sonraki, gerçek, Metal Gear Solid oyununun konsolların yanı sıra PC platformu için de geliştirildiğini ortaya çıkardı.

Firma, son teknoloji (high-end) konsollar ve PC platformunu hedefleyen yeni Metal Gear Solid oyunu için proje mühendisleri arıyor. Bu arada iş ilanındaki son teknoloji (high-end) ibaresi artık hızla düdüklü tencere olma yolunda ilerleyen mevcut jenerasyon konsolları mı, yoksa önümüzdeki yıllarda rafları süsleyecek “yeni nesil” konsolları mı işaret ediyor bilemiyoruz. Sanırım projenin detaylarının ortaya çıkmasını beklemekten başka çare yok. PC’ye geleceğini öğrenmiş olmak bile güzel bir haber. Tabii yine bir “Konami sürprizi” ile karşılaşmazsak.

3 Yorum

  1. evren

    dizi filmmi seyrediyosun ? bundan önceki oyunları oynamasanda guns of the patriots ı bi oyna önceki oyunları aramazsın zaten yeni çıkan oyunda eskilerden bir şeyler taşıyacağını sanmıyorum

Bir cevap yazın