Mortal Kombat

Mortal Kombat serisi çoktan emekli olmalıydı gibi görünse de bu sene E3’te gösterilen yepyeni Mortal Kombat bu düşünceyi silecek gibi.

Peki bu yeni Mortal Kombat’ı farklı yapan ne?  Enfes görsellerle zenginleştirilmiş çevre tasarımları ve sevgili Mortal Kombat karakterlerimizin bol poligonlu yeni versiyonları olabilir.

Yukarıda gördüğünüz sahne, Sub Zero’nun kasıktan kafasına kadar ikiye bölünmesiyle bitiyor ve oyun raflara çıktığında karşılaşacağımız dehşet verici sahneleri düşünerek irkiliyoruz. E3’te oyunun büyük başarı kazanmış vahşi temellerine geri döneceğine bolca vurgu yapıldı. Evet, bundan hiç şüphemiz yok.

Ama oyunda vahşi fatality‘lerden daha fazlası var elbette. Bu yeni Mortal Kombat’ın bugüne kadar bir dövüş oyununda gördüğümüz en derin hikaye kurgusuna sahip olacağı belirtiliyor.

İmparator Shao Kahn, sonunda Raiden ve arkadaşlarını mağlup etmiştir. Ölümle burun buruna kalan Raiden’ın eline dünyayı kurtarabilecek son bir şans geçer. İmparator’un zaferini geri çevirmek için Shao Kahn’ı en hassas olduğu noktadan vurmalıdır. Geçmişten… (?)

Hiç şüphe yok ki 2011’de raflara çıkacak bu yepyeni Mortal Kombat, seriye yeni bir soluk getirecek (veya oyun tarihinin tozlu sayfalarında yok olmaya terk edilecek).

Bir cevap yazın