Bir bayanla karşılaşmak, hem de sıkı Warcraft’çı biriyle. Zor mu?

Kutsal Kase öyküsüne inanmayanlar vardır. Bunun yanlızca bir söylence olduğunu, çok fazla inanmak isteyenlerin genel anlayışı göz ardı ederek inanmayı sürdürdüklerini düşünürler. Bu şüphecilerin sesleri oldukça yüksek çıkar, oldukça da saplantılıdırlar ve internette Kase’nin olduğunu çürütmeye çalışırlar.

Benim söz ettiğim Kutsal Kase, Hz.İsa’nın sonsuz yaşam sunan kasesi değil elbette; ancak genç erkeklerin sürekli aradıkları bir “şeyi” sunan özel bir Kutsal Kase… Bu şey ne mi? “Oyun Tutkunu Çekici Bir Bayan”dan söz ediyorum. Bir bayan ki hem karşı cinsin dikkatini üzerine toplayacak kadar güzel, hem de video oyunlarına karşı aynı derin ilgiyi ve sevgiyi paylaşıyor (Evet, bazıları bu durumun hastalıklı bir durum, bir istisna olduğunu düşünebilir). Doğru arkadaşlarım, ben böyle bir yaratığı hem gördüm, hem de onunla konuştum. Bu bir UFO veya Kocaayak’ın bulanık filmi değil. Tümüyle gerçek.

Şimdi aklınızdan geçenleri biliyorum. Kendinize “Benim eşim de Bejeweled oynamayı seviyor, bu da bir şeydir.” diyorsunuz. Evet, siz bayım, kendinizi kandırıyorsunuz. Bejeweled, Solitaire, Kupa Kızı, Mayın Tarlası veya diğer tüm Shockwave Flash oyunları bu sınıfa girmiyor. Bu öykümüz farklı kuşak oyunları, bu oyunları oynayan kişilerin kendilerini insanların önlerine çıkmaktan bile korktuğu sıyrık oyunbazlar olarak gördükleri bir durumu anlatıyor. Bu tür oyunlarla derinden ilgilenmek yüklü bir başlangıç yatırımı, daha yüklü bir zaman yatırımı ve oynadığınız süre boyunca da sürekli zaman ve para darlığı yaşamanız ve tüm bunlara katlanmanız anlamına geliyor.

Eğer bir oyun sürekli para yediği için bir bayan hala vazgeçmediyse, bu oyunların düşsel ögeler barındırdığını da ekleyelim. Bazı bayanların spor, bulmaca veya yarış türü oyunları oynadıkları bilinir ancak oyunlar Dungeons & Dragons tarzına kaymaya başladığında çoğunun sıkıldığını ve ilgisinin kaybolduğunu görürüz. Bu ilişki doğrusal değil, üssel bir ilişkidir ve neredeyse hiçbir bayan D&D’u sevmez. Daha açık olmak gerekirse biz düşsel temalı, çoklu-oyunculu (multiplayer) yapıda, çevrimiçi bir rol oyununu (MMORPG) oynamayı seven, güzel bir bayandan söz ediyoruz. Bu ancak bir Kutsal Kase Mucizesi olabilir.

Bazıları “Eee yani?” diyebilirler. Eğer bir bayanla yaşıyorsanız, beklentilerinin bir oyun oynamanın gerektirdikleriyle çatıştığını gözlemişsinizdir. Bizler de bu durumda başka bazı oyunların oynanması gerektiğini biliriz. Yoksa kendimize bizi kabul edecek bir “dişi” nasıl buluruz? Bu durumda bir oyun tutkununu yakından anlayan, oyun oynamanın gerektirdiği bazı şeylerin farkında olan; ve hatta kendisi de video oyunlarının bir kölesi olan bir bayan düşleyin. Düşünün ki, O da klavye başında saatler geçirmenin insana hangi keyfi verdiğini biliyor, akşam yemeğinizi bilgisayar başında yemeniz gerektiğini, çünkü oyundaki diğer oyuncuların o sırada size gereksinim duyduğunu anlıyor. Hatta tatil programını genelde çevrimiçi oyun odalarının daha tenha olduğu günlere denk getiriyor. Kısacası sizi anlıyor, hatta duygularınızı bire bir paylaşıyor. Evet, benim bir arkadaşım gerçekten de böyle bir kadınla yaşıyor ve bu da o kadının beta Warcraft Dünyası’na adım atışının öyküsü.

Bir cevap yazın