BioWare Yeni Oyunlarını E3’te Açıklayacak

BioWare için oldukça yoğun bir dönem olduğu açık. Önce Dragon Age: Origins’i PC, PS3 ve Xbox 360 platformu için yayınlamanın telaşını yaşadılar. Bugünlerde ise Mass Effect 2’nin PC ve Xbox 360 için rafları salladığına tanık oluyoruz. Bunun da ötesinde BioWare, diğer firmaların yaptığını yapıp çocuğunu parka salan anneler gibi banka oturup örgüsüne devam etmiyor. Raflara sürdüğü oyunlarıyla sonuna kadar ilgileniyor. Gerek Dragon Age: Origins için planlanan indirilebilir içerikler ve ek paket (Awakening), gerekse Mass Effect 2 için düşünülen bir dolu ücretli ve ücretsiz içerik, BioWare’in ne denli sıkı çalıştığının bir göstergesi.

Bu iki oyunun dışında, BioWare’in yeni Star Wars MMO’su The Old Republic ve adı henüz açıklanmamış bir oyun üzerinde çalıştığını da biliyoruz. Ayrıca PS3  platformu için geliştirilen bir şeylerden de bahsediliyor.

Bizim tahminlerimiz bu adı açıklanmamış oyunun yeni bir Jade Empire oyunu olabileceği yönünde. Mass Effect 1 ve 2’nin de PlayStation 3’e çıkarma yapması muhtemel görünüyor. Ancak biz yine de yeni BioWare projeleri hakkında doğru bilgilere ulaşabilmek için Haziran ayında yapılacak Elektronik Eğlence Fuarı E3’ü beklemeliyiz. Kuşlarımız, BioWare’in fuarda şov yapacağını fısıldıyor.

Bir cevap yazın