Bioware: Kinect Desteğini “Daha Sonra” Getirmeyeceğiz

Bioware CEO’su ve kurucusu Dr Ray Muzyka, Kinect hakkında konuştu.

Videogamer’a konuşan Bioware CEO’su ve kurucusu Dr Ray Muzyka ve ortağı Dr Greg Zeschuk, hareket algılayıcı teknolojileri hakkında görüşlerini paylaştılar.

Öncelikle Bioware, geliştirdiği bir oyuna güncelleme çıkartarak Kinect desteği sunmak istemiyor.

Dr Ray Muzyka  “Hareket algılayıcı teknolojiler, oyunlarımızı nasıl daha iyi yapabilir ve eğer kullanıcı Kinect’e sahip değilse nasıl ara yolu bulabiliriz; kullanıcılar fare-klavye ya da gamepad  kullanabilir, nasıl tüm bu kontrol sistemleri ile mükemmel bir şekilde çalışacak bir sistem geliştirebilirizi düşünüyoruz” diyor.

Bioware, Kinect ya da Move teknolojileri üzerinde çok fazla düşünmediklerini söylüyor. Ama gelecekte hareket algılayıcı teknolojileri destekleyen bir şeyler yapacaksak bu en iyisi olmalı diyor.

Bioware’in arayüz ve kontrol şeması gibi teknik konularda ne kadar başarılı olduğunu hatırlatmama gerek var mı? Eğer Bioware, Kinect ya da Move destekli bir oyun geliştirirse, inanın bana en kullanışlısı olur.

2 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Bu hareket algılayıcı sistemlere gereğinden fazla önem verildiğini düşünüyorum.Evet ilk çıktıklarında çok büyük sükse yapacaklar ancak video oyunlarının temel çıkış nedenini unutmamak lazım “minumum enerji harcarayarak maksimum eğlenceyi elde etmek”

Bir cevap yazın