Biostar TPower I55

Biostar TPower I55

Biostar son zamanlarda hızaşırtma (overclock) meraklılarını etkileyen ürünlere imza atıyor. Kullanıcılar tarafından internette paylaşılan bol miktardaki yorum da bu markanın iddialarında boş olmadığını gösteriyor. TPower I55’e ilk baktığınızda anakartın üzerinde bulunan büyük pasif soğutucu bu kartın hızaşırtma potansiyeli hakkında bir fikir veriyor.

Her ne kadar fiyatı ileri seviye olmasa da TPower I55 ileri seviye modellerin sunduğu özellikleri bünyesinde barındırıyor: Çift eSATA yuvası, çift Gigabit ağ denetleyicisi, çift PCIe x16 yuvası (otomatik x16/x1 – x8/x8 geçişi), hata kodu gösterme ekranı ve IEEE-1394 FireWire denetleyicisi.

7 Yorum

 1. Ahmet

  Bu ürün yurt dışında birçok inceleme editörü tarafından ödüllendirildi. Bu fiyata alınabileceğini düşünürsek bence rakiplerinden hiçbir eksiği yok hatta fazlası var diyebiliriz 🙂

 2. Ziyaretçi

  incelemeyi yapan arkadaşa bir şey sormak istiyorum ana kartı almayı düşünüyorum ama kullanacağım işlemci soğutucum sunbeam ccf bunu taktığımda rem slotlarında herhangi bir kaybım olurmu bir incelemede büyük işlemci soğutucusu olanların rem slotlarından 2 tanesini kaybede bileceği yazıyordu ben şuan amd destekli gigabaytenin ana kartını kullanıyorum ve 2 tane rem slotunu kaybettim ama dual olarak kullandığım için diğer ikisi yani arkadakilerde aynı kanalda olduğu için pek fark etmedi yine dual kullana biliyorum fakat bu soğutucuyu asus p5kc ana kartta kullandığımda takldığı yön farklı olduğu için ram slotlarında kaybım olmadı beni bilgilendire bilirseniz çok mutlu etmiş olursunuz iyi çalışmalar.

  • Hamdi Kellecioğlu

   Denemeden kesin bir şey söylememiz zor ancak yuva yapısına bakarak  çok büyük ihtimalle slot kaybı yaşayabileceğinizi söyleyebiliriz. Verdiğiniz örnekteki Asus P5KC anakartta işlemci yuvası yan duruyor. Biostar’ın bu modelindeyse anakartların genelinde olduğu gibi işlemci yuvası dikey bir şekilde duruyor.

   Tabi kullandığınız belleklerin yüksekliği düşükse yani üzerlerinde yüksekliği artıran ısı emici gibi bir şey yoksa, soğutucunun yüksekliği belki bu yuvalara da bellek takmanıza imkan tanıyabilir.

   Dediğim gibi bunlar kesin yorumlar değil. Ürün şu anda elimizde yok ancak resimlerden gördüğüm kadarıyla durum budur.

   • Ziyaretçi

    yanıtladığınız için teşekkür ederim, öndeki iki slot kaybedilirse remleri dual olarak çalıştırmayazız değilmi keşke rem slotlarını amd anakarttakiler gibi yapsalardı daha iyi olurdu yani dual çalışanları yan yana koysalardı ilk ikisini kaybettiğimizde diğeri işimizi görürdü. Remlerim a-data soğutucusunun yüksekliği pek yok gibi.

   • Ziyaretçi

    incelemenizde oc yaptığınızda cpu soğutucunuzun modelini öğrene bilirmiyim ve elde ettiğiniz cpu sıcaklığının max değerini, özel soğutucu kullandığınızda slot kaybı yaşadınızmı.

   • Hamdi Kellecioğlu

    Test sırasında Thermalright MUX-120 kullanıldı. Bu da geniş bir soğutucu fakat yan takılabiliyor. Sadece soğutucu üzerindeki fan belleklerle çakıştı dört slotu da kullanmak için fanı ters tarafa taktık yani kasanın içinden dışına doğru değil dışından içine doğru üfler pozisyonda. En yüksek sıcaklık değeriyle ilgili ne yazık ki bir şey söyleyemeyeceğim.

Bir cevap yazın