Biostar, DFI ve Epox, Soket 775 Anakartlarına Ekledikleriyle Gurur Duyuyorlar

Biostar, DFI ve Epox, Soket 775 Anakartlarına Ekledikleriyle Gurur Duyuyorlar

Intel’in “sayısal devrim” dediği hareket tam hız sürüyor. Üzerinde söz etmeyi gerektirecek bir başarım artışı bulunmazken, 915/Grantsdale ve 925X/Alderwood altyapılarının sunduğu özellikler Soket 775 mimarisini en azından ilginç kılmayı başarıyor. Hepsinden önemlisi Soket 775 pahalı DDR2 bellekler gerektirmiyor. Bu artılar anakart üreticilerinin de gözünden kaçmadı ve sakin geçen yaz aylarının ardından yeni çıkardıkları ürünlerde yeni özelliklerden yararlandılar.

Son Soket 775 avı çerçevesinde, Biostar bize akıllıca tasarlanmış arayüzler barındıran, işlev zengini P4TAW Extreme (925X) anakartını gönderdi. DFI’ın yeni LANParty anakartları hem 915P hem de 925X yongaseti seçeneklerini sunuyor, aslında sadece 925X olanların geniş özellik seçeneklerini içereceğini düşünüyoruz. Yine de Epox’un 915G-tabanlı EP – 5EBA modelinde de geniş seçenekler bulmayı umuyoruz.

Orta düzey okuyucuların aklındaki soru işaretlerini silmek açısından Intel’in 925XE yongasetinin sistem hızı 200 MHz’den 266 MHz’e çıkarılmış olanını birkaç hafta içinde sunacağını söyleyebiliriz. Uyumlu işlemcilerin ise yeni P4 dizisi olarak, 2 MB L2 önbellek ve 700’lü model numaralarıyla yakında çıkacağını umuyoruz. Bir uç nokta sürüm de çalışmalar arasında. Başarım açısından XE yongaseti ve uyumlu işlemcisi en iyi seçenek olacaksa da, pahalı olacağı belli – özellikle ilk çıktığı aylarda çoğunluk kullanıcı için pahalı olacak. Aynı durum AMD Soket 939 tabanlı birkaç sistem için de geçerli.

Bir cevap yazın