BioShock: Infinite’te Multiplayer Olacak Mı?

Ya da buna gerçekten gerek var mı?

Ken Lavine ve ekibinin 2K Boston isminden kurtulup eski isimleri Irrational Games’i geri almasının ardından ortaya nasıl bir proje çıkacağını aylarca merak ettik ve dürüst olmak gerekirse, kimse bu kadife örtünün altından gökyüzünde geçecek yeni bir BioShock oyunu çıkmasını beklemiyordu.

Yapılan büyük duyuruyu ilk detaylarla birlikte derleyip sizlere sunmuştuk hatırlarsanız.

Görünüşe göre, oyunun çıkmasına daha iki yıl olmasına rağmen bazı soru işaretleri de kafalardaki yerini çoktan almış. Bugünlerde kulislerdeki en popüler merak konusuysa, BioShock: Infinite’in bir çoklu oyuncu moduna sahip olup olmayacağı.

Seriyi yakından takip eden arkadaşlar, ilk oyunun çoklu oyuncu modundan mahrum olduğu için birçok eleştiriye maruz kaldığını hatırlayacaklardır. Ken Lavine’in Rapture’da geçecek ikinci bir BioShock oyunu yapmak istememesi üzerine 2K Marin’e geçen devam oyunu projesiysei çoklu oyuncu desteğine rağmen kötü bir iterasyondan öteye gidememişti ne yazık ki.

Peki idealist Ken Lavine, BioShock: Infinite için gündemde olan çoklu oyuncu modu merakına ne yanıt veriyor?

İşte Ken Lavine’in Kotaku’ya verdiği röportajda söyledikleri:

“İşte size multiplayer hakkında söyleyebileceklerimiz. Bu aynı zamanda BioShock 1 için de söylediklerimizle aynı. Henüz bir karar vermedik.

 

Birçok şeyi denediğimizi söyleyebilirim, ancak hiçbir zaman diğer oyunlardaki gibi bir multiplayer modu yapmayı düşünmedik. Çünkü A) Bu yaratıcı anlamda gerekli bir şey değil ve B) finansal olarak vakit harcamış olursunuz. İnsanlar Halo ve Call of Duty oynamaya devam edecekler. Left 4 Dead’in yaptığı gibi yeni bir şey yapamadığınız sürece vakit harcamayın.”

Kısacası Ken Lavine, ortaya yeni bir fikir çıkaramadıkları sürece multiplayer olayına bulaşmayacaklarını vurguluyor. Eh, hiç de fena yapmıyor. Zira bu gerçekten gerekli değil.

3 Yorum

  1. Ziyaretçi999

    O kadar güzel bir oyun yapıpta yanına multi yapmazsanız, çoğunluğu oluşturan düşük gelirli oyuncuları orijinal oyun alma hususunda yanınıza çekemezsiniz. Vasatın üsütünde de olsa bir çoklu oyuncu desteği bekliyoruz.

  2. lazboy

    single omadan mutli dolduran oyunlar moda oldu artik 9 bolum sinlge atip binlerce mutli bolumu cikariyorlar piyasa online oyun coplugune dondu bir online oyunla yillarca bagli kalamam sosyal hayati olduruyor online oyunlar

Bir cevap yazın